Już w sobotę 53 Rajd Olszynka Grochowska

W sobotę 25 lutego już po raz 53 w rocznicę bitwy na przedpolach Grochowa odbędzie się harcerski Rajd Olszynka Grochowska organizowany przez ZHP Hufiec Praga-Południe. Rajd został objęty patronatem burmistrza dzielnicy Rembertów pani Agnieszki Kądei i burmistrza dzielnicy Praga-Południe pana Tomasza Kucharskiego, którzy ufundowali nagrody na poszczególnych trasach. Od ponad pół wieku harcerze z Grochowa, Saskiej Kępy, Kamionka, Wawra, Anina, Rembertowa, Falenicy, Radości, Gocławia oddają hołd polskim żołnierzom walczącym o wolność Polski w czasie powstania listopadowego.

Rajd rozpocznie się o godz. 9.15 uroczystym apelem pod Pomnikiem Bitwy pod Olszynką Grochowską, będącym jednocześnie mogiłą uczestników bitwy. Harcerze zapraszają wszystkich mieszkańców Warszawy do udziału w uroczystym apelu i wspólnemu oddaniu hołdu bohaterom bitwy.

W tegorocznym rajdzie na pięciu trasach: zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej, wędrowniczej i turystycznej, weźmie udział ponad 450 osób.
Tegoroczne hasło rajdu brzmi „Droga ku niepodległości” - ma ono zachęcać, tak samo jak fabuła rajdu, do poznania historii walk o odzyskanie niepodległości Polski. Trasa wędrownicza, przeznaczona głównie dla kadry drużyn, będzie dotyczyć problemów niepodległości w kontekście najnowszej historii Polski.

Wszelkie informacje: olszynka@pragapoludnie.zhp.pl

Zapraszamy!

Komenda Hufca i organizatorzy Rajdu