Życzenia komendanta hufca

Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
 
Trwa najpiękniejszy okres roku. Okres, w którym oczekujemy narodzin Jezusa Chrystusa. To czas, w którym towarzyszy nam nadzieja. Nadzieja na lepszy dzień, na nowe przygody, nowe wyzwania. W tym czasie oczekiwań towarzyszy nam płomień Betlejemskiego Światła Pokoju. Tegoroczne hasło - Światło, które daje moc - kieruje nasze spojrzenie na grotę betlejemską. Oto tam, ponad dwa tysiące lat temu, narodziła się dziecina, która dała moc i wiarę milionom osób. Ta moc, którą dostrzegamy w niewielkim płomieniu betlejemskiego światła ma nam uzmysłowić, jak wiele może uczynić praca ludzka. Jak wielkie mogą być efekty naszych działań, nawet przy najmniejszym wysiłku i pracy tylko pojedynczych osób. Jak wiele możemy dać, nawet gdy działamy w pojedynkę.
 
Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
 
Życzę Wam, abyście i Wy znaleźli w sobie ten płomień mocy. Aby każdy Wasz dzień wypełniony był dobrymi uczynkami. Tymi wobec najbliższych, jak i tych mniej Wam znanych.
 
A z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam ciszy, zadumy i odpoczynku. Nabierajcie siły na nowe wyzwania i działania. Błogosławionych Świąt!
 
hm. Piotr Piskorski
komendant hufca