Ognisko instruktorskie z okazji DMB

We wtorek 23.02.2021 r. w ramach obchodów Dnia Myśli Braterskiej, największego święta skautek i skautów, upamiętniającego urodziny założyciela ruchu skautowego gen. Roberta Baden-Powella oraz jego żony naczelnej skautki świata Olave Baden-Powell, instruktorzy hufca spotkali się przy ogniu na nadwiślańskiej plaży, by wspólnie (ale z zachowaniem obostrzeń) spędzić czas. Ognisko poprzedzała gra przygotowana przez druhnę phm. Justynę Piwowar, szefową zespołu kształcenia naszego hufca. Podczas gry wykonywaliśmy zadania związane z poznawaniem WAGGGS – organizacji zrzeszającej skautki świata (w tym nasze harcerki).

W trakcie spotkania ogłoszono werdykt kapituły instruktora roku. Tytuł Instruktorki Roku 2020 Hufca Praga-Południe zdobyła phm. Marta Czajka, drużynowa 288 WGZ „Dreptusie”. Wręczył go przewodniczący kapituły hm. Marek Medyński. Dyplomy z gratulacjami otrzymały pwd. Gabriela Lassota oraz pwd. Aleksandra Goworowska, które były nominowane do tego tytułu.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej dwie nasze instruktorki: pwd. Gabriela Lassota i pwd. Dominika Pituła otrzymały listy gratulacyjne Naczelniczki ZHP. Listy czekają na druhny w siedzibie hufca.

Druhnom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym harcerskim działaniu!