Nasze wakacyjne przygody

Wakacyjne przygody już za nami!

Ponad tydzień temu zakończyły się wakacje – czas zabawy i przygody. Wraz z nimi zakończyły się obozy i biwaki organizowane w ramach Harcerskiej Akcji Letniej 2020.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z poszczególnych obozów:

Szczep 288 i 112 WDHiGZ im. Kornela Makuszyńskiego był na obozie w naszym hufcowym ośrodku Słoneczna Republika w Ocyplu. W tym roku gościli w Hogwarcie – szkole magii i czarodziejstwa znanej z serii powieść J.K. Rowling o Harrym Potterze:

Szczep 211 WDHiGZ im. kpt. Stanisława Jankowskiego „Agatona” wraz z 420 WDH Omaha byli wspólnie na obozie w Polewiczu. Razem poznawali kulturę Meksyku nawiązując tym samym do Disneyowskiej bajki „Coco”:

295 WDH Sulima obozowała wraz z Hufcem Warszawa Ursus-Włochy im. Mieczysława Bema w bazie Hufca Szamotuły w Jeleńcu. Jako poszukiwacze przygód udoskonalali swoje harcerskie umiejętności i wiedzę:

Drużyny ze Szczepu 32 WDHiGZ im. Stanisława Sieradzkiego „Śwista” również biwakowały w ośrodku kolonijnym naszego hufca w Ocyplu. 32 WDSH „Anomalia” poznawała świat znany ze zbiorów opowiadań Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie. Pozostałe drużyny poszerzały granice wyobraźni razem z Fineaszem i Ferbem :

297 WDH Luna obozowała w Stanicy Kaszubskiej w Stężycy, drugiej bazie naszego hufca. W postapokaliptycznym świecie „Terra Nova” harcerze odbudowywali cywilizację:

Choć wraz z wrześniem nastał czas nauki, wspomnienia z harcerskiego szlaku pozostaną w naszej pamięci na długo! Harcerkom i harcerzom naszego hufca życzymy owocnej nauki i zapału do pracy, a kadrze instruktorskiej dziękujemy za poświęcony czas na obozie i życzymy powodzenia na drodze akademickiej, zawodowej i oczywiście harcerskiej w rozpoczynającym się roku szkolnym 2020/2021!

Zachęcamy również wszystkich poszukujących harcerskich przygód do znalezienia swojej wymarzonej drużyny lub gromady.

Sporządził i opracował: HO Franciszek Pokora