Wakacje w bazie NS

Zdobnictwo obozowe autorstwa
instruktorów NS

To już ostatnie dni wakacji. Pandemia pokrzyżowała wszystkie letnie plany. Nie odbyły się oczekiwane przez naszych harcerzy obozy. Decyzją Komendy Hufca ośrodek w Ocyplu został przeznaczony na organizację wypoczynku rodzinnego.

W związku z tym Rada Namiestnictwa NS podjęła decyzję o przygotowaniu naszej stanicy do wypoczynku instruktorów, ich rodzin oraz przyjaciół. Od 12 lipca do 22 sierpnia aż 43 osoby spędziły słoneczne wakacje w naszej stanicy. W bazie NS, zlokalizowanej na terenie hufcowej “Słonecznej Republiki”, odwiedzili nas zaprzyjaźnieni harcerze i instruktorzy. Wśród nich byli: hm. Karol Gzyl – zastępca naczelniczki ZHP, harcerze Hufca Wawer, zuchy Hufca ZHR Wejherowo i wielu innych miłych nam osób.

Tuwimowska lokomotywa

Mamy się czym pochwalić, ponieważ dzięki zaangażowaniu i naszej pracy, nasz stanica przypomina Tuwimowski wiersz ,,Lokomotywa’’. Piękne obrazy z wiersza namalował dh Karol z 426 WDH ,,Płomienie ’’, zaś nasz dh Krzysztof – szef bazy, od 18 lat czuwa nad jej wyglądem, wykonując wiele prac gospodarczych. Dzięki jego staraniom możemy wspólnie wypoczywać i cieszyć się dobrymi warunkami wypoczynku w bajkowej scenerii.

Utrzymanie Stanicy współfinansuje nasza Rada Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski działająca nieprzerwanie od 1984 roku. Przesyłając ostatnie promienie wakacyjnego słońca, pozdrawiamy ze słonecznego Ocypla!

Do zobaczenia w nowym roku harcerskim 2020/2021!

hm. Adam Sikoń
namiestnik Nieprzetartego Szlaku