293 WDH “Różana Piechota” wzięła udział w rajdzie “Granica”

16-20 września 2020 r. harcerze 293 WDH NS „Różana Piechota” uczestniczyli w XXVIII Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie “Granica” w Szklarskiej Porębie. Rajd został zorganizowany przez Komendę i Referat NS Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.


Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Dziś, jutro, pojutrze ze Stefanem Mirowskim”. Hasło odnosiło się do życia, działalności oraz życiowego motta bohatera chorągwi, niezwykle zasłużonego instruktora harcerskiego.


Udział w rajdzie był dużym wyzwaniem, a wędrówka po wymagających Sudetach stanowiła próbę hartu ducha oraz własnych możliwości harcerek i harcerzy. Niezapomnianym przeżyciem był wjazd gondolą na Stóg Izerski, a następnie piesza wędrówka na Wysoki Kamień, z którego można było podziwiać wspaniałe widoki na Karkonosze, Szklarską Porębę, Góry Izerskie i Kotlinę Jeleniogórską. Przez wszystkie dni uczestnicy nie tylko przemierzali trasy po malowniczych szlakach, ale również wykonywali zadania sprawdzające ich sprawność fizyczną oraz manualną.

Opracował: pwd. Łukasz Malon drużynowy 293 WDH NS “Różana Piechota”