List do św. Mikołaja

W tym roku w hufcu baczną uwagę zwracamy na harcerską służbę. Dlatego 211 WDSH „Potok” wymyśliła projekt „List do św. Mikołaja”. Skierowany on został do dzieci z domu dziecka przy ulicy Łukowskiej. Zdobyliśmy na niego niewielki grant z Klubu Inteligencji Katolickiej.

W tym roku w hufcu baczną uwagę zwracamy na harcerską służbę. Dlatego 211 WDSH „Potok” wymyśliła projekt „List do św. Mikołaja”. Skierowany on został do dzieci z domu dziecka przy ulicy Łukowskiej. Zdobyliśmy na niego niewielki grant z Klubu Inteligencji Katolickiej.

1.12.16 r. poszliśmy po raz pierwszy do dzieci. Napisały one listy do św. Mikołaja i nam przekazały. To my, a właściwie instruktorzy hufca mieli zostać Mikołajami. W trakcie wigilii instruktorskiej 6.12.16 r. nasza kadra usłyszała o pomyśle drużyny, która ma szczerą wolę nieść pomoc bliźnim. Każde środowisko a czasem pojedynczy instruktorzy dostali kopertę z napisanym w niej marzeniem jednego dziecka (razem było 27 listów). Wszyscy, którzy wzięli listy, wywiązali się z zadania celująco, może z małymi wyjątkami. Cała nasza drużyna była bardzo wzruszona. Przed kolejnym spotkaniem w domu dziecka odbyło się ostateczne pakowanie prezentów.

Zostaliśmy zaproszeni na wigilię 20.12.16 r. Ledwo starczyło nam rąk, by wszystkie prezenty zanieść. Rozdaliśmy je na oficjalnym spotkaniu. Na ręce Pani dyrektor harcerki wręczyły Światło Betlejemskie. Dostaliśmy wielkie podziękowanie, brawa, zrobioną przez dzieci bombkę, aniołka oraz, co najbardziej nas ucieszyło, szczery uśmiech i ich zachwyt.

Mamy nadzieję, że na tym nie skończy się nasza służba harcerska i dalej będziemy mogli rozdawać dobro, by może kiedyś do nas ono wróciło, gdy będziemy go najbardziej potrzebować. Usiedliśmy jeszcze na krótką chwilę do stołu wigilijnego z dziećmi, wychowawcami i częścią rodziców. Był to dla nas najlepszy czas przedświąteczny.  

Dziękujemy wszystkim za okazane serce, w naszym działaniu czuć było prawdziwego ducha harcerskiego J.