W tegorocznej akcji letniej wzięło udział ponad 600 harcerzy, zuchów i instruktorów Hufca Praga-Południe. Obozy i kolonie były zróżnicowane, zarówno pod względem wielkości, jak i programu. Na pewno łączy je to, że wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, bogatsi w nowe umiejętności, wspomnienia i nowo zawarte przyjaźnie.
Największe zgrupowanie obozów zostało zorganizowane w lipcu przez środowiska 420, 296, 295, 211, 32 WDHiGZ, na terenie Stanicy Kaszubskiej w Stężycy nad jeziorem Lubowisko. Prawie stu siedemdziesięciu harcerzy i zuchów bawiło się w uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart.
Szczep Wawer wystawił zgrupowanie wspólnie z Hufcem ZHP Sulejówek. Łącznie około stu harcerzy i zuchów z Wawra mieszkało w pięciu obozach: dwóch zuchowych, dwóch harcerskich i jednym wędrowniczym. Podczas 21-dniowego obozu harcerze bawili się oraz doskonalili w harcerskich technikach. Atrakcjami, które warto wyróżnić, był park linowy, profesjonalny turniej paintballowy dla zastępów, spływ kajakowy oraz rajd do Olsztyna.
Hufcowa kolonia trwająca osiemnaście dni, w której wzięło udział ponad 150 zuchów, odbyła się tradycyjnie w Ośrodku Kolonijnym w Ocyplu. Każda z kolonii miała odrębną obrzędowość, ale razem z innymi wspólnie poszukiwała skarbu szeryfa Ocypel City. Chociaż pogoda nie zawsze dopisywała, zuchy podołały wszystkim zadaniom i po wielu przygodach odnalazły upragniony skarb. W nagrodę otrzymały gwiazdę szeryfa, którą mogą dumnie nosić na swoich mundurach.
Pozostałe środowiska obozowały bądź wędrowały samodzielnie w różnych zakątkach Polski. Warto wspomnieć o jedynym w tym roku zagranicznycm obozie wędrownym zorganizowanym przez 288 WWDH „Włóczykije” w Słowackim Raju (Republika Słowacji), w którym podczas dwóch pierwszych tygodni lipca wzięło udział osiemnaście osób.
Hufiec Praga-Południe był także organizatorem kursu zastępowych dla stu polskich harcerzy z Białorusi. Kurs w przeważającej części finansowany był ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Odbywał się na terenie Stanicy Kaszubskiej w Stężycy nad jeziorem Lubowisko. Kadrą byli instruktorzy i wędrownicy z naszego hufca. Kurs z pewnością przyczynił się do polepszenia jakości pracy drużyn harcerskich za naszą wschodnią granicą oraz pozwolił na zdobycie unikalnego doświadczenia wolontariuszom biorącym udział w tym projekcie.