Praski Świerszcz

 

nagłówek

Praski Świerszcz nr 61

Marzec 2020

W numerze
  • Koronawirus
  • Między tradycją, a atrakcyjnością
  • Akcja pod Arsenałem
  • Wywiad o Skautach Europy
  • Z notatnika drużynowej - plan zbiórki w terenie
  • Kącik poezji

Przeczytaj na Issuu

Pobierz [PDF]

Praski Świerszcz to miesięcznik Hufca ZHP Warszawa-Praga-Południe wydawany pierwotnie przez namiestnictwo zuchowe w latach 1963-71, 1985-86 i jako numery specjalne przy okazji rocznic i imprez.

Reaktywowany przez Zespół Historyczny początkowo podejmował tematy głównie historii, kultury i duchowości, po dwóch latach stał się miesięcznikiem w obecnym kształcie jako czasopismo opinii, ale zawierające również porady, wspomnienia, recenzje kulturalne, historię, kącik kulinarny i kącik poezji. Właściwie każdy, kto chciałby się czymś podzielić może napisać do Świerszcza.

 

Archiwum