Spotkanie po latach

W niedzielę 20 listopada w ośrodku BOSS w Miedzeszynie spotkało się około stu byłych i aktualnych instruktorów naszego hufca. Spotkanie z okazji 50-lecia Hufca Warszawa-Praga-Południe zorganizował Instruktorski Krąg Pokoleń "Romanosy". Prowadzili je hm. Tadeusz Kuć i hm. Andrzej Sadłowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali metalowy pamiątkowy znaczek, kalendarz, płytkę z tradycyjnymi piosenkami harcerskimi oraz broszurę poświęconą instruktorom hufca, którzy odeszli na wieczną wartę.

 

W spotkaniu wzięli udział byli komendanci hufca: hm. Stefan Romanowski, hm. Andrzej Sadłowski, hm. Andrzej Banasik, hm. Adam Sikoń i nasza aktualna komendantka phm. Krystyna Mamak.Zabrakło hm. Pawła Lecha i hm. Piotra Olejniczaka oraz przebywającego w sanatorium hm. Waldemara Kowalczyka. Komendant chorągwi druh Kowalczyk skierował do wszystkich list, w którym zaznaczył, iż nadal czuje się instruktorem naszego hufca. List z najlepszymi życzeniami skierowała także do honorowego komendanta hufca hm. Stefana Romanowskiego naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica. 

Grupa najstarszych byłych instruktorek i instruktorów wraz z czynną nadal w ZHP hm. Danutą Rosner otrzymała pamiątkowe dyplomy z okazji 80., 85. i 90 rocznicy urodzin. 

Przez kilka godzin wszyscy zgromadzeni przypominali sobie dawne harcerskie lata, opowiadali o własnych dzieciach i wnukach, dyskutowali o współczesnym harcerstwie. Okazało się, iż największą grupę (trzynastoosobową) stanowili byli i aktualni członkowie "31".

Bardzo dobrze, iż krąg "Romanosów" wpadł na pomysł zorganizowania takiego spotkania. Miejmy nadzieję, że na kolejne nie będziemy musieli czekać 50 lat.