Gala 50-lecia

W sobotę 19 listopada ponad 250 byłych instruktorów oraz aktualnie czynnych instruktorów, zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników wzięło udział w gali zorganizowanej z okazji 50-lecia Hufca Warszawa-Praga-Południe. W czasie kominka swoje opowieści snuli druhny i druhowie: hm. Róża Włodarska-Karwecka, phm. Renata Korona, pwd. Jan i hm. Elżbieta Przywałowie, hm. Danuta Rosner, hm. Dariusz Marusiak, hm. Andrzej Banasik, hm. Andrzej Sadłowski, hm. Barbara Prószyńska i hm. Stefan Romanowski.

Gawędy były przeplatane piosenkami, które śpiewała cała sala, a ze sceny reprezentacje 32 i 147 WDH. Akompaniował były instruktor naszego hufca phm. Krzysztof Heering.

Komendantka hufca phm. Krystyna Mamak podziękowała wszystkim za uczestniczenie w gali i stwierdziła, że jest dumna z faktu, iż może kierować hufcem, który ma tak piękne tradycje.

List do uczestników gali wystosował komendant Chorągwi Stołecznej i były komendant Hufca Praga Południe hm. Waldemar Kowalczyk. List-apel do członków hufca przekazał też Instruktorski Krąg Pokoleń "Romanosy". Krąg przygotował też podarunki dla wszystkich środowisk harcerskich - wydawnictwa na temat historii hufca oraz 100 okolicznościowych metalowych znaczków.

Wszyscy uczestnicy gali otrzymali plakietkę 50-lecia, będącą okolicznościową modyfikacją naszaj tradycyjnej plakietki hufca. Zmodyfikowaną plakietkę zaprojektował phm. Karol Gzyl, przez rok będzie można ją nosić na mundurze zamiast tradycyjnej plakietki hufca.

Wystawę Szczepu 288 WDHiGZ, kronik oraz plakietek hufca przygotowali phm. Jacek Czajka i phm. Tadeusz Mandziak. Dh Mandziak przygotował też prezentację zdjęć, które były wyświetlane w trakcie gali.

Galę prowadził hm. Adam Czetwertyński.

Po gali w kościele przy pl. Szembeka odprawiona została harcerska msza święta w intencji dziękczynnej za 50 lat pracy Hufca Praga-Południe. Mszę koncelebrowali kapelan hufca ks. Marek Zdanowicz i ks. Roger Gładki.