Kadra hufca spotkała się z okazji DMB

W ostatnim dniu karnawału we wtorek 21 lutego ponad 60 instruktorów i młodej kadry naszego hufca spotkało się w nowym klubie kultury na Saskiej Kępie z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Przed częścią uroczystą odbyła się gra terenowa, w czasie której przypomniano tegoroczne hasło WAGGGS na DMB - cel 7 Milenijnych Celów Rozwoju, czyli stosowanie zrównoważonych metod gospodarowania zasobami naturalnymi.

Po grze rozpoczęła się gala, którą prowadziły phm. Zuzanna Pacholczyk i phm. Krystyna Mamak. Po obrzędowej piosence Już rozpaliło się ognisko (ogień nie płonął, gdyż w klubie są ostre przepisy przeciwpożarowe) druhna Komendantka złożyła nam życzenia. I się zaczęło...

Na początku uroczytości hm. Karol Gzyl oraz phm. Anna Bodzińska i phm. Rafał Molasy, którzy zamknęli próby instruktorskie, otrzymali z rąk Komendantki symbole swoich stopni.

Następnie po odczytaniu aktów mianowania Zuzia - dotychczasowa namiestniczka zuchowa - przekazała swą funkcję pwd. Paulinie Janowskiej (dostała ona symbol namiestnictwa - zielonego Świerszcza Skakara). Zastępczynią Pauliny mianowano pwd. Darię Smendę. Sznur funkcyjny Komendantka i namiestniczka harcerska pwd. Ela Świderska wręczyły namiestnikowi nowego namiestnictwa - starszoharcerskiego - pwd. Tomaszowi Wachowiczowi. Otrzymał on także od Eli symboliczną sadzonkę magnolii. Ma rozkwitnąć na wiosnę i rozwijać się wraz z namiestnictwem.

Dwaj instruktorzy: phm. Tadeusz Mandziak i phm. Jacek Czajka, którzy niedawno otworzyli próby na stopień harcmistrza, otrzymali od hm. Adama Czetwertyńskiego, ich opiekuna, Harcmistrzowską czytankę. W imieniu Jacka książkę odebrała jego córka. 

Jednym z najważniejszych wyróżnień, jakie drużynowy może otrzymać z okazji Dnia Myśli Braterskiej, jest List Gratulacyjny Naczelnika ZHP. W tym roku listy otrzymały pwd. Daria Smenda i pwd. Justyna Jabłońska.

Kulminacyjnym momentem gali było przyznanie hufcowego tytułu Instruktora roku 2011. Tytuł otrzymała tym razem nasza komendantka phm. Krystyna Mamak. Przewodniczący kapituły hm. Marek Medyński wręczył druhnie Krystynie pamiątkową plakietkę i symboliczny, wykonywane przez siebie srebrne odznaczenie. Od członkiń kapituły Komendantka otrzymała planszę z zestawem własnych zdjęć. Na ekranie wyświetlone zostały istotne wydarzenia w ubiegłorocznym życiu hufca, którymi kierowała lub w których uczestniczyła druhna Krystyna. Wyraźnie wzruszona Komendantka podziękowała za wyróżnienie, między innymi mówiąc, iż jej sukcesy nie byłyby możliwe bez zaangażowania dużego grona instruktorsskiego. Kilku z tych instruktorów wymieniła imiennie.

Kończąc w kręgu uroczystość przed zaśpiewaniem Bratniego słowa Komendantka rozdała uczestnikom spotkania znaczki 50-lecia Hufca, które kadra otrzymała od Kregu Instruktorskich Pokoleń "Romanosy".  

 

Zobacz galerię zdjęć z Dnia Myśli Braterskiej 2012.