Informacja w sprawie Akcji Letniej 2020

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

W związku z panującą obecnie sytuacją w naszym kraju, po zasięgnięciu opinii wszystkich komendantów szczepów Hufca Warszawa-Praga-Południe, w trosce o zdrowie Państwa dzieci oraz naszej kadry i w związku z brakiem wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, komenda hufca postanowiła odwołać zaplanowane w tym roku w okresie letnim wyjazdy wakacyjne (kolonię zuchową, zgrupowanie obozów harcerskich hufca, inne obozy stacjonarne i obozy wędrowne). 

Nie była to dla nas łatwa decyzja. Harcerska Akcja Letnia stanowi ważny element pracy naszych jednostek. Jest to czas podsumowania całego roku, sprawdzenia wiedzy i umiejętności zdobytych podczas zuchowych i harcerskich zbiórek, ale też poznania zupełnie nowych. Jest to moment, gdy kadra wraz ze swoimi podopiecznymi może wspólnie spędzić czas na zwiadach, grach, zajęciach organizowanych na łonie natury, a wieczorami gawędzić i śpiewać piosenki przy blasku obozowego ogniska. 

W zamian planujemy organizację innych wydarzeń stacjonarnych czy też krótkich wyjazdów na terenie woj. mazowieckiego. O szczegółach będziemy Państwa informować w czerwcu.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie zaliczki, które zostały wpłacone na poczet organizowanej kolonii zuchowej, zostaną Państwu zwrócone do 31 maja br. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. 

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji – piotr.piskorski@zhp.net.pl

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia, a także wielu sił i motywacji do działania!

 

Łączę wyrazy szacunku!

Czuwaj!

hm. Piotr Piskorski

komendant hufca