Wielkanocne życzenia komendanta hufca

Drogie Zuchy, Druhny i Druhowie, Szanowni Państwo!

Nastała wiosna, wspaniały czas. Do życia z zimowego letargu budzą się zwierzęta i rośliny. Kwiaty i drzewa przybierają na nowo kolorów i cieszą nasze oczy. Stało się jednak tak, że zmuszeni jesteśmy oglądać to odrodzenie w pewnej izolacji, przebywając we własnych mieszkaniach czy czasem wychodząc w naprawdę pilnych sprawach. Nie dane nam było spędzić tego czasu w rodzinnym gronie. A przecież są Święta Wielkanocne. I oto anioł przekazuje niewiastom radosną nowinę - Jezus Chrystus, ten który umarł za winy ludzi, powstał z grobu i żyje! W kościołach i naszych sercach rozbrzmiewa Alleluja! Budzi się w nas na nowo nadzieja!

W tym okresie radosnego świętowania przyjmijcie proszę najlepsze życzenia ode mnie i od całej komendy. Niech tegoroczne Święta Wielkanocne spędzone w odosobnieniu będą momentem naszej refleksji, zastanowienia. Niech będą chwilą wytchnienia od zabieganego codziennego życia. I chociaż wiemy, że nie jest łatwo i wiele z Was boryka się z różnymi problemami, to wiedzcie, że na nas możecie liczyć - jakbyście potrzebowali pomocy, dajcie nam znać. Na zakończenie pragnę tylko powiedzieć, że musi w nas żyć nadzieja, że po chwilach złych zawsze przychodzi czas dobry. I niech ta wiara umacnia nas na kolejne dni.

Radosnych Świąt Wielkanocnych! Alleluja!

hm. Piotr Piskorski

komendant hufca