Kwietniowa rada szczepowych

We wtorek 7 kwietnia odbyła się pierwsza w historii zdalna rada szczepowych. W elektronicznym spotkaniu udział wzięli: komendanci szczepów 32 WDHiGZ, 160 WDHiGZ, 211 WDHiGZ, 295 WDHiGZ, 420 WDHiGZ, członkinie komendy hufca, namiestniczka zuchowa, namiestnik drużyn Nieprzetartego Szlaku, przewodniczący hufcowej komisji rewizyjnej, przewodnicząca hufcowej komisji stopni instruktorskich, szefowa zespołu programowego, drużynowa 296 WWDH Wir, komendantka ośrodka kolonijnego w Ocyplu. Frekwencja nad wyraz dopisała. Radę poprowadził komendant hufca.

Podczas spotkania kadra i instruktorzy dyskutowali na temat bieżącej działalności hufca oraz planów letnich. Na początku komendant podziękował organizatorom 61. Rajdu Olszynka Grochowska "Na szlaku historii". Komendantka rajdu zachęciła patrolowych do uzupełnienia ankiety porajdowej, tak aby kolejni organizatorzy rajdu wiedzieli, na co powinni zwrócić uwagę. Przewodniczący komisji rewizyjnej poinformował, że pośród instruktorów chorągwi słyszał pozytywne opinie o tegorocznej Olszynce. Następnie komendant podziękował instruktorom i kadrze zaangażowanym w obecnie pełnioną przez członków hufca służbę. Jak zauważył druh komendant, do tej pory udało nam się uszyć ponad 2000 maseczek i dostarczyć kilkanaście zakupów do potrzebujących mieszkańców dzielnicy Praga-Południe. Komendant oraz zastępczyni komendanta zachęcili do włączania się w te działania. Szycie maseczek koordynuje phm. Anna Bodzińska, a pomoc sąsiedzką pwd. Gabriela Lassota. Instruktorzy podczas spotkania rozmawiali na temat planowanej akcji letniej. Do rady szczepowych nie zostały przekazane żadne wytyczne dotyczące nieorganizowania wyjazdów w wakacje. Kadra podjęła decyzję, że podczas majowej rady szczepowych zdecyduje, jak będzie przebiegać akcja letnia. Komendant poinformował, że komenda spotkała się już z większością rad środowisk hufca. Podczas spotkań omawiane są sprawy środowisk, kadra rozmawia o rozwoju, a także o zdalnej pracy poszczególnych jednostek. Skarbniczka hufca przypomniała o konieczności rozliczania na bieżąco faktur. Komendant przypomniał o konieczności opłacenia na  bieżąco składek członkowskich. Dodatkowo poinformował, że chorągiew uznaje faktury uproszczone, w związku z tym nie ma obowiązku brania faktur zwykłych, gdy rachunek nie przekracza 450 zł. Komendant przekazał informacje, że instruktorzy namiestnictwa Nieprzetartego Szlaku postanowili wydłużyć czas na zgłoszenia prac konkursowych do przeglądu artystycznego. Głos zabrała przewodnicząca komisji stopni instruktorskich, która poinformowała, że spotkania komisji odbywają się - zmieniła się nieco długość poszczególnych spotkań oraz wprowadzono dodatkowe terminy. 

Na tym spotkanie zakończyło się. Komendant na koniec złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Kolejna rada w pierwszy wtorek maja.