Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej

Wieczorem 25 lutego odbyło się hufcowe spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Tym razem instruktorzy spotkali się w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty. Podczas spotkania wręczone zostały liście dębowe, ogłoszono, kto został Instruktorem Roku 2019, a także po raz pierwszy wręczone zostały wyróżnienia dla "Niezawodnych Przyjaciół Hufca". Całość prowadzili phm. Justyna Piwowar i hm. Piotr Piskorski.

W pierwszej części udział wzięli wyłącznie wędrownicy i instruktorzy hufca. Najpierw przedstawiciele środowisk prezentowali informacje, które uzyskali o różnych krajach świata. Było to zadanie przed spotkaniem z okazji DMB. Następnie uczestnicy podzieleni na trzy ekipy przygotowywali pozdrowienia dla skautek i skautów z całego świata. Efekty pracy będzie można zobaczyć na facebooku hufca. Po nagraniu pozdrowień komendant wręczył liście dębowe. Liście otrzymują instruktorzy, którzy obchodzą kolejne jubileusze służby instruktorskiej. Srebrny liść przyznawany jest za trzy lata służby, złoty liść za każde kolejne pięć lat służby. 

W drugiej części spotkania poza już obecnymi instruktorami udział wzięły osoby wyróżnione tytułem "Niezawodnego Przyjaciela Hufca" rodzice harcerzy i instruktorów. Witając zebranych komendant hufca przywołał historię Dnia Myśli Braterskiej, a także zamysł wyróżnienia, które miało zostać wręczone. Druh komendant podziękował serdecznie wszystkim wyróżnionym za wszelką pomoc okazaną harcerskiej braci. Nominowanych zgłaszali komendanci środowisk. Po wręczeniu wyróżnień głos zabrał przewodniczący kapituły tytułu Instruktora Roku, który przedstawił nominowanych do tegorocznej nagrody. Nominowani zostali: pwd. Bogdan Ciechomski, phm. Marta Czajka, pwd. Beata Warmowska, phm. Julita Przesmycka. Instruktorką Roku została phm. Julita Przesmycka.

Spotkanie zakończyło się w harcerskim kręgu odśpiewaniem "Bratniego słowa". Kolejne już za rok!