Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim

22 lutego obchodzimy rocznicę urodzin gen. Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Od 1926 r. to święto wszystkich skautek, a później także skautów, znane jako Dzień Myśli Braterskiej. Miliony członków organizacji harcerskich i skautowych przekazują sobie z tej okazji najlepsze życzenia i pozdrowienia. Tego dnia w Pałacu Prezydenckim odbywa się spotkanie z Protektorem Harcerstwa Prezydentem RP.

Spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej, której w kaplicy prezydenckiej przewodniczył bp. Józef Guzdek. Następnie na dziedzińcu pałacu Prezydent RP rozpalił watrę. W sali kolumnowej przedstawiciele organizacji harcerskich i skautowych złożyli meldunek panu Prezydentowi. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie odznaczeń. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pośród wyróżnionych znalazła się instruktorka naszego hufca hm. Ewa Lachiewicz-Walińska. Druhna Ewa otrzymała z rąk pana Prezydenta Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Serdecznie gratulujemy!

Więcej o spotkaniu można przeczytać na stronie Prezydenta RP