28. Finał WOŚP

W niedzielę po raz kolejny nasz hufiec zorganizował dzielnicowy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem atrakcje dla mieszkańców i wolontariuszy czekały w naszej siedzibie. Od rana na Samolotowej instruktorzy i kadra pracowali, aby całość finału przebiegła zgodnie z planem. Nad całością czuwała szefowa sztabu - phm. Agata Plewa, którą dzielnie wspierała phm. Julita Przesmycka.

Hufcowy sztab swoje prace rozpoczął już kilka miesięcy temu. Najpierw zgłoszenie sztabu, deklaracja liczby wolontatiuszy, rozmowy z władzami dzielnicy i partnerami. Następnie wiele dni samych przygotowań. Odpisywanie na wiadomości, pytania, czasem dziwne, zaskakujące. Dekorowanie hufca, składanie puszek, wydawanie pakietów, ostatnie poprawki - to już praca w dzień przed finałem.

W niedzielę sztab rozpoczął działania o 11.00. Mieszkańcy i wolontariusze mieli możliwość uczestniczenia w licznych atrakcjach. Na początek warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Lepienie w glinie, składanie origami, tworzenie plakatu to tylko kilka aktywności, w których mogli uczestniczyć najmłodsi uczestnicy. Na nieco starszych przez cały dzień czekał nasz sztabowy escape room. Zadaniem uczestników było odnalezienie złotego serduszka, które zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Inne atrakcje, które były dostępne na Samolotowej, to tworzenie kosmetyków czy wykonywanie lasu w słoiku. 

W międzyczasie w siedzibie pojawiali się najważniejsi bohaterowie dnia - wolontariusze. Instruktorzy i kadra hufca na kilku stanowiskach przyjmowała kolejne osoby z wypełnionymi po brzegi puszkami. O godz. 20.35 na liczniku naszego sztabu było ponad 132 tys. zł. To znacznie więcej niż w roku poprzednim. Gdy tylko poznamy oficjalny wynik, to na pewno damy znać!

Tradycyjnie o 20.00 wraz z zarządem dzielnicy wypuściliśmy światełko do nieba. Podobnie jak w poprzednim roku był to pokaz laserowy. Tym razem mogliśmy podziwiać go w parku nad "Balatonem". Pokaz przyciągnął licznych mieszkańców nie tylko z okolicznych budynków. O 20.30 w PROMie Kultury Saska Kępa odbyły się licytacje, z których dochód zasilił konto fundacji. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie współuczestniczyli w pracy sztabu. Widzimy się za rok! Wierzymy, że kwota będzie jeszcze większa!