Styczniowa Rada Szczepowych

W pierwszy wtorek miesiąca (a zarazem i roku) w siedzibie hufca odbyła się kolejna Rada Szczepowych. W spotkaniu uczestniczyli komendanci szczepów 32 WDHiGZ, 160 WDHiGZ, instruktorzy szczepów 288 WDHiGZ, 295 WDHiGZ, 420 WDHiGZ, drużynowa 296 WWDH "Wir", namiestnik drużyn Nieprzetartego Szlaku, przewodnicząca i instruktor IKP "Romanosy", przewodniczący Sądu Harcerskiego oraz cała komenda hufca. Zbiórce przewodził komendant hufca.

Na wstępie komendant hufca podziękował wszystkim osobom, które w grudniu podjęły się służby. Poza sztafetą Betlejemskiego Światła Pokoju były to akcja "Paczka dla Powstańca", organizacja Wielkiej Gry Mikołajkowej, Wigilii Hufca, IV Przegląd Kolęd i Pastorałek. Następnie instruktorzy rozmawiali o bieżących sprawach hufca. Komendant przypomniał, że w związku z rozpoczęciem nowego roku instruktorzy i osoby pełniące funkcje instruktorskie powinny pamiętać o opłaceniu podstawowej składki członkowskiej. Jako pierwsze w tym roku uczyniły to: pwd. Gabriela Lassota, hm. Ewa Lachiewicz-Walińska i phm. Katarzyna Krulak. Druhny podczas Dnia Myśli Braterskiej otrzymają nagrody niespodzianki. Jeszcze w ubiegłym roku składkę opłacił hm. Adam Sikoń. Na druha czeka nagroda pocieszenia. Kolejny temat dotyczył tworzenia elektronicznych wniosków i przeniesienia poczty hufcowej. Prace nad tymi zadaniami powinny zakończyć się w lutym. Skarbniczka hufca przedstawiła nowe zasady księgowe obowiązujące w chorągwi. Przy braniu faktur należy pamiętać, aby na paragonie znalazł się NIP chorągwi. Instruktorzy rozmawiali także o nowych zasadach zlecania przelewów. Do 17 stycznia szefowie jednostek powinni przekazać informacje do komendanta, kto w środowisku powinien mieć dostęp do systemu bankowego. Instruktorzy rozmawiali także o mającym się odbyć w najbliższą niedzielę kolejnym finale WOŚP. W tym roku sztab hufcowy będzie zlokalizowany na Samolotowej. Od godz. 11:00 będą czekać liczne atrakcje. Komendant przypomniał o zgłoszeniach do tytułu Niezawodny Przyjaciel Hufca (zgłoszenia do zastępczyni komendanta do 17 stycznia), a także o zgłoszeniach nominacji do tytułu "Instruktor Roku". Uczestnicy spotkania podjęli temat akcji letniej. Niestety nie zostało jeszcze ustalone wspólne stanowisko. Wszystkie środowiska dążą do tego, aby obóz był w lipcu. Na koniec poruszono kilka spraw różnych.

Kolejne spotkanie 4 lutego o godz. 19. 00

Tagi (kategorie):