Hufcowa sztafeta BŚP

Grudzień to czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia, a dla harcerzy to dodatkowo czas sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju. Sama idea przekazywania światła z Groty Narodzenia w Betlejem powstała w 1986 r. Od 1991 r. do akcji dołączyli harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. I od tamtego roku nasi harcerze biorą w przekazywaniu BŚP do instytucji centralnych, dzielnicowych, ale też do zwykłych mieszkańców.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszego hufca za sprawą phm. Krystyny Mamak, która brała udział w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem. Dzięki służbie harcerzy i instruktorów BŚP zostało przekazane do licznych miejsc na terenie naszych dzielnic. W pierwszej kolejności zostało przekazane podczas wigilii władz dzielnic. Na Pradze-Południe światło odebrał wiceburmistrz Adam Cieciura, w Rembertowie natomiast burmistrz Agnieszka Kądeja. Ogień Betlejemskiego Światło Pokoju dotarł też do diecezji warszawsko-praskiej i licznych parafii: Najczystszego Serca Maryi, Narodzenia Pańskiego, św. Patryka. Światło towarzyszyło też podczas naszych harcerskich wigilijnych spotkań. Dotarło na spotkanie Instruktorskiego Kręgu Pokoleń "Romanosy", do szczepów, do drużyn. Harcerze przekazali BŚP także do dyrekcji szkół, w których działają nasze jednostki. Można by rzec, że ogień Betlejemskiego Światła Pokoju zagościł na terenie działania naszego hufca.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które brały udział w tej wyjątkowej sztafecie. Cieszę się, że mogliśmy na Was liczyć!