Wigilia IKP "Romanosy"

W środę 18 grudnia w sali parafialnej ks. pallotynów przy ul. Skaryszewskiej spotkali się na wigilii członkowie i przyjaciele Instruktorskiego Kręgu Pokoleń „Romanosy”. W gronie ok. 50 instruktorów było dwoje byłych „naszych” komendantów chorągwi, czworo byłych komendantów hufca, grupa zastępców komendanta hufca oraz wielu instruktorów, którzy przez lata poświęcali swój wolny czas wychowując dzieci i młodzież w Hufcu Praga-Południe. W wigilii wzięła także udział grupa czynnych instruktorów hufca z komendantem hm. Piotrem Piskorskim.

W trakcie wigilii tradycyjnie wysłuchano słów miejscowego kapłana, łamano się opłatkiem, składano życzenia, próbowano śpiewać kolędy, spożyto postną kolację a przede wszystkim rozmawiano w gronie dobrych przyjaciół, znających się wiele, wiele lat. Komendantka kręgu hm. Róża Karwecka podsumowała pracę kręgu w ostatnim roku. Zwróciła uwagę na większą niż do tej pory aktywność członków IKP i ich pracę na rzecz hufca.

Nowo wprowadzoną tradycją było wyróżnienie długoletnich instruktorskich małżeństw. Szczególnie uhonorowani zostali hm. Jolanta i phm. Andrzej Śliwińscy, którzy powiedzieli sobie „tak” przed 55 laty.