Wigilijne spotkanie kadry

We wtorek 17 grudnia ok 40 przybocznych, drużynowych i instruktorów hufca wzięło udział w corocznym spotkaniu wigilijnym.

Wigilię rozpoczęliśmy od wspólnego dekorowania choinki, która stanęła w naszej siedzibie. Każdy mógł pomalować swoją bombkę i powiesić ją na świątecznym drzewku. Po zapaleniu światełek Komendant Hufca własnoręcznie nałożył gwiazdę na czubek choinki. Następnie uczestnicy, podzieleni na sześć grup, wzięli udział w zagadkach muzycznych. Na podstawie czterech obrazków mieli za zadanie zgadnąć, o jaką kolędę/piosenkę świąteczną chodzi. Po poprawnej odpowiedzi wszyscy wspólnie śpiewaliśmy daną kolędę. Po zaciętej walce zwyciężczyniami zostały druhny z „32” w składzie: hm. Kinga Żelechowska-Matysiak, phm. Agata Plewa, phm. Karolina Kubicka oraz Daria Strumiłło. Po krótkiej gawędzie o mocy do dalszego aktywnego działania, którą ma nam dawać Betlejemskie Światło Pokoju, życzenia świąteczne i noworoczne złożył komendant hufca hm. Piotr Piskorski. Życzył nam zdrowych i przede wszystkich rodzinnych świąt oraz prosił o mobilizację związaną ze sztafetą Betlejemskiego Światła Pokoju, które będziemy przekazywać w wielu miejscach. Po przełamaniu się opłatkiem przyszedł jeszcze jeden gość - Święty Mikołaj! Wręczył on naszej najgrzeczniejszej kadrze małe upominki świąteczne, za które dziękujemy jego dzielnym elfom. Na koniec nastał czas na spożywanie barszczyku, pierogów i wielu rodzajów słodkości oraz rozmów, którym nie było końca.

Bardzo dziękuję Weronice Janik oraz phm. Krystynie Mamak za pomoc w organizacji naszego spotkania - bez Was nie udałoby się wszystkiego dopiąć.

Wydarzenie finansowane było ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030 

phm. Julita Przesmycka
szefowa Zespołu Programowego