W namiestnictwie NS „wszyscy wszystkim ślą życzenia”

W grudniowy wieczór 10.12.2019 r. instruktorzy, harcerki i harcerze z Namiestnictwa Nieprzetartego Szlaku spotkali się na kominku ze swoimi przyjaciółmi z Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, z Fundacji „Inne spojrzenie”, z dyrektorami placówek, w których działają drużyny NS, z nauczycielami i wychowawcami, którzy pomagają drużynowym realizować harcerskie zadania oraz innymi naszymi sympatykami.

Wśród nich szczególnie mili byli naszym harcerskim sercom: przewodnicząca Rady Przyjaciół prof. Anna Dobrzańska, przedstawiciel dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk Krzysztof Hawelski, burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski, b. minister Obrony Narodowej Stanisław Dobrzański. Obecna także była członkini Komendy Chorągwi hm. Zofia Domańska i komendant naszego hufca hm. Piotr Piskorski.

Dla namiestnika NS hm. Adama Sikonia była to okazja do podsumowania kończącego się 2019 roku. W krótkim przekazie przypomniał najważniejsze wydarzenia harcerskie NS w mijającym roku. Korzystając z okazji przekazał on nagrodzonym w ciągu roku osobom, które z różnych powodów nie mogły ich odebrać, dyplomy i nagrody. Srebrna Odznaka Ruchu Przyjaciół ZHP wręczona została Tomaszowi Kucharskiemu.

W świąteczny nastrój wprowadzili nas harcerze z 244 WDH NS „Patrioci”. Tym razem do Betlejem na spotkanie ze Świętą Rodziną zaprowadził nas Mały Książę wraz z Aniołami.

Jak zawsze momentem pełnym wzruszenia, emocji i ciepła było dzielenie się opłatkiem. To wtedy poczuliśmy, że „jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem”. Dalsza część wieczora upłynęła na przyjacielskich rozmowach przy tradycyjnych wigilijnych daniach.