Wielka zbiórka mikołajkowa

Miniony weekend zaczęliśmy w piątek 6 grudnia wspólną zbiórką mikołajkową, w której wzięły udział prawie wszystkie drużyny harcerskie i starszoharcerskie (do kompletu brakowało tylko przedstawicieli dwóch drużyn harcerskich i dwóch SH) naszego hufca!

Ponad 120 harcerzy w 38 patrolach wyruszyło na pomoc św. Mikołajowi w odnalezieniu jego sań, które zostały ukradzione przez jego własne Elfy. Niestety nie udało nam się zdobyć numeru do Świętego, ale za to skompletowaliśmy dane do współrzędnych geograficznych z miejscem, gdzie Elfy ukryły sanie - i znów uratowaliśmy święta! 

Zastępy podczas gry wykonywały przeróżne zadania - rozwiązywały świąteczne sudoku, tworzyły harcerski prezent, czyli kompas oraz robiły łańcuch na hufcową choinkę. Ale największą trudnością było rozszyfrowanie mapy okolicy hufca ;) 

Zwycięski zastęp otrzymał nagrodę - voucher do Espace Roomu, a wszyscy uczestnicy zbiórki dostali mikołajkowy prezent - harcerski pierścień na chustę - oraz kubek gorącej czekolady z piankami!

Okazało się, że placyk przed naszym hufcem zupełnie nie jest przystosowany do przyjmowania takiej liczby harcerzy w jednym czasie, ale udało nam się zawiązać krąg i wspólnie odśpiewać Bratnie Słowo. 

Bardzo dziękuję mojemu zespołowi - phm. Agacie Plewie oraz pwd. Kubie Drewniakowi (wraz z jego sztabem) - jak zawsze nie zawiedliście :) 

Wydarzenie finansowane było ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030

phm. Julita Przesmycka  
szefowa Zespołu Programowego