Szlachetna Paczka 2019

W miniony weekend, tj. 7-8.12.2019 r., w całej Polsce odbył się XIX finał Szlachetnej Paczki Stowarzyszenia Wiosna. Osoby (rodziny, grupy przyjaciół, różnorodne instytucje) kupują i zbierają rzeczy dla wybranej ubogiej rodziny. Darczyńcy wybierają tę rodzinę z wielkiej listy zamieszczanej na stronie stowarzyszenia. Znajduje się tam także informacja, co rodzinie jest najbardziej przydatne.   

W tegoroczną akcję z inicjatywy 295 WDH włączyli się instruktorzy, harcerze i przyjaciele naszego hufca. Dzięki pomocy wszystkich darczyńców udało się skompletować najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak odzież, obuwie, żywność, kosmetyki, środki czystości, a nawet ukulele. Wszystkie dary zostały spakowane przez harcerzy w hufcu w sobotę 7.12 w aż 14 świątecznych paczek. Paczki te zostały zawiezione do centrum magazynowego Szlachetnej Packi w Milanówku a następnie przekazane wybranej przez nas rodzinie.

PS 

Wolontariusze Szlachetnej Paczki poinformowali, że osoby obdarowywane były bardzo wdzięczne za dary, brakowało im słów, by wyrazić swe uczucia. Bardzo prosiły, by nam najserdeczniej podziękować. Najwięcej radości sprawiły takie prezenty, jak ukulele, struny czy biżuteria. Ale były wdzięczne też za żywność czy chemię. Zaskoczeniem też była liczba paczek.

Jeszcze raz wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji, dziękujemy!