Listopadowe spotkania w hufcu

30 listopada w siedzibie hufca odbyły się dwa spotkania dla kadry hufca. Podczas pierwszego phm. Justyna Piwowar opowiedziała o swoim udziale w seminarium Juliette Low, drugie natomiast było okazją poznania andrzejkowych tradycji. Podczas drugiego kadra hufca miała także okazję spotkać się i spędzić czas ze sobą.

Jako pierwsza o swoim udziale w seminarium Juliette Low opowiedziała phm. Justyna Piwowar. Druhna Justyna ponad dwa tygodnie spędziła w Tanzanii, gdzie uczestniczyła w różnych warsztatach. Dowiedziała się także, jakie wyzwania stoją przed skautkami. Poza udziałem w seminarium miała czas na zwiedzenie kraju. Swoje opowieści wzbogaciła licznymi fotografiami i opowieściami. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć materiały przywiezione przez druhnę Justynę.

Drugie spotkanie dotyczyło andrzejkowych tradycji. Lanie wosku, ustawianie butów to tylko niektóre wróżby. Uczestnicy mogli także zagrać w różne gry planszowe, porozmawiać ze sobą i wspólnie spędzić czas. Była to także dobra okazja do porozmowiania z członkami komendy, którzy prawie wszyscy stawili się na oba spotkania.

Wydarzenia finansowane były ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030