Listopadowa rada szczepowych

We wtorek 12 listopada odbyła się kolejna rada szczepowych. Była to pierwsza, której przewodził nowy komendant hufca hm. Piotr Piskorski. W spotkaniu udział wzięli skarbnik hufca, zastępczyni komendanta ds. organizacyjnych, komendanci szczepów 32 WDHiGZ, 160 WDHiGZ, 211 WDHiGZ, namiestnik drużyn Nieprzetartego Szlaku, przewodnicząca IKP "Romanosy", przewodniczący sądu harcerskiego, instruktorzy szczepów 288 WDHiGZ, 295 WDHiGZ, 420 WDHiGZ. Podczas rady omówione zostały bieżące sprawy hufca. 

Komendant w pierwszych słowach spotkania przedstawił nową szefową biura hufca. Została nią phm. Daria Ciesielska. Daria będzie pełnić dyżur w siedzibie co tydzień we wtorek w godz. 17.00-21.00. Odpowiadać będzie za obsługę biura, przyjmowanie wniosków (akcje zarobkowe, biwaki), zbieranie faktur (w pierwszy wtorek miesiąca). Następnie phm. Jan Korkosz poinformował uczestników o planowanym zimowisku hufca. Odbędzie się ono od 9 do 20 lutego 2020 r. w Białym Dunajcu. Szczegóły już wkrótce pojawią się na stronie hufca. Kolejny temat dotyczył Betlejemskiego Światła Pokoju. 15 grudnia o godz. 16.00 rozpocznie się msza, podczas której kard. Kazimierz Nycz przekaże warszawskim harcerzom światło. Zainteresowanych zapraszamy do archikatedry św. Jana. Harcerze hufca jak co roku włączą się w akcję roznoszenia BŚP do urzędów. Wydarzenie koordynuje phm. Anna Bodzińska. Komendant poinformował, że od 1 stycznia 2020 r. wdrożone zostanie e-biuro. Kadra będzie miała możliwość składania wniosków za pomocą elektronicznych formularzy. Za zadanie odpowiadają phm. Anna Bodzińska i phm. Daria Ciesielska. Po 1 stycznia komenda będzie ściśle przestrzegać terminów składania dokumentów. Wszystkie wnioski należy składać najpóźniej na dwa tygodnie przed przedsięwzięciem. 30 listopada komenda hufca zaprasza na Samolotową na dwa wydarzenia. O godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z phm. Justyną Piwowar, która opowie o swoich przeżyciach z seminarium Juliette Low w Tanzanii. O godz. 20.00 odbędzie się natomiast Andrzejkowe kadrowe wróżenie. Komendant zapowiedział, że powraca temat służby kwatermistrzowskiej. Każde środowisko w danym miesiącu będzie miało za zadanie posprzątać hufiec, a także być gotowym do służby w różnego rodzaju wydarzeniach. Jako pierwszy służbę w listopadzie rozpoczął szczep 211 WDHiGZ. Podczas spotkania phm. Agata Plewa opowiedziała o planach organizacji sztabu kolejnego finału WOŚP. Tym razem wydarzenia sztabowe planowane są w siedzibie hufca. Agata opowiedziała także o planach organizacji spotkań kadrowych w hufcu. Komenda wsparła ten pomysł i zaproponowała, aby tematyczne spotkania odbywały się w każdy drugi wtorek miesiąca. Komendant przedstawił plan dyżurów i wydarzeń we wtorki: w pierwszy wtorek miesiąca będzie odbywać się rada szczepowych, w drugi tematyczne spotkania, w trzeci dyżur będą pełnić wszyscy członkowie komendy, w czwarty odbywać się będzie zbiórka namiestnictwa zuchowego. Podczas spotkania zostały jeszcze poruszone tematy bieżące hufca. Głos zabrał także hm. Adam Sikoń, który zaprosił na Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Kolejna rada szczepowych już 3 grudnia.

 

Tagi (kategorie):