Jesienne wędrowanie

W weekend 9-10 listopada odbył się wyjazd kadrowy w góry. To pierwsza taka inicjatywa organizowana przez nową komendę hufca. W wyjeździe udział wzięło pięć osób. Podczas dwóch dni uczestnicy pokonali 43 kilometry po Górach Świętokrzyskich. 

Pierwszy dzień rozpoczął się już o 8:00, gdy uczestnicy ruszyli w podróż pociągiem. Po dwóch godzinach i dwóch zmianach czoła pociągu dotarli do Skarżyska-Kamiennej. Stamtąd lokalnym busem dojechali do Bodzentyna. Po zaopatrzeniu się w podstawowe wiktuały ruszyli na szlak. Pogoda sprzyjała, mimo zachmurzenia temperatura nie była zbyt niska. Uczestniczy ochoczo pokonywali kolejne wzniesienia i kilometry. I chociaż ból nóg już doskwierał to szli ciągle do przodu. Po kilkunastu kilometrach dotarli do Świętej Katarzyny, gdzie spożyli posiłek i zaopatrzyli się w kolejne artykuły spożywcze. Wieczorem jeszcze przez pewien czas grali w gry i rozmawiali o różnych tematach hufcowych i nie tylko.

Drugi dzień, zgodnie z zapowiedzią komendanta, rozpoczął się od jajecznicy. Po spożyciu posiłku uczestnicy wyruszyli na szlak. Ze Świętej Katarzyny po niecałej godzinie weszli na Łysicę. Tam po spożyciu herbaty (zagotowanej na samym szczycie) ruszyli w dalszą drogę. Niestety tego dnia pogoda mniej sprzyjała. Temperatura nie przekraczała 5 stopni Celsjusza, do tego wiał chłodny wiatr. Góry spowite były mgłą, która napełniała je tajemnicą. Po drodze uczestnicy mijali biegaczy, którzy startowali w ultra biegu po górach. Po 20 kilometrach trasy, już przed Świętym Krzyżem z powodu narastającego bólu nóg uczestnicy zdecydowali o kontynuowaniu drogi samochodem. Dzięki szybkiej reakcji uczestnikom udało się zlokalizować transport wprost do Ostrowca Świętokrzyskiego, skąd odjeżdżał pociąg już do Warszawy.

Weekend minął bardzo szybko! Uczestnicy zadowoleni, ale zmęczeni przed godziną 23:00 powrócili do stolicy.

W wyjeździe udział wzięli: hm. Zuzanna Pacholczyk, phm. Anna Bodzińska, Krzysztof Kiersnowski, Stefan Matysiak i hm. Piotr Piskorski 

Działanie finansowane było ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030