Startówka instruktorska w Piotrkowie Trybunalskim

W weekend 19-20 października przy pięknej słonecznej pogodzie odbyło się kadrowe rozpoczęcie roku harcerskiego. Tym razem instruktorzy dotarli do Piotrkowa Trybunalskiego. W trakcie wyjazdu mieli okazję poznać cele zrównoważonego rozwoju, porozmawiać o wymarzonym hufcu, poznać miasto i spędzić razem czas. W wyjeździe wzięło udział 20 osób. Całość przygotowały członkinie zespołu programowego.

Pierwszego dnia kadra hufca poznawała cele zrównoważonego rozwoju. Podczas gry miejskiej uczestnicy musieli m.in. przeprowadzić wywiad z mieszkańcami Piotrkowa na temat akcji zero waste, stworzyć spot reklamowy o bezpiecznym pokonywaniu przejścia dla pieszych, a także piosenkę o alternatywnych źródłach pozyskiwania energii. Wszystkie patrole świetnie sobie poradziły. Wieczorem podsumowano sobotnią rywalizację. Odbyły się także rozmowy kadrowe. Nowa komenda hufca poprosiła uczestników o opisanie wymarzonego hufca. Instruktorzy podejmowali rozmowy w kilku obszarach. Dyskutowali o organizacji pracy hufca, o finansach, o działaniach namiestnictw, o pracy z kadrą, o programie, o naszym ośrodku kolonijnym w Ocyplu. Członkowie komendy wysłuchali wszystkich wypowiedzi. Komendant zapewnił, że kartki z marzeniami trafią do siedziby hufca, do gabinetu komendanta. Następnie kadra wypełniała indywidualnie karty dotyczące ich aktywności w hufcu. Rozmowy trwały do późnych godzin nocnych.

Niedziela rozpoczęła się po 8.30, gdy kadra przystąpiła do spożywania śniadania. O 10:00 uczestnicy zameldowali się w Muzeum Piwowarstwa. Podczas zwiedzania kadra hufca poznała proces wytwarzania piwa, a także miała okazję dowiedzieć się trochę o historii produkcji tego trunku w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego. Po wizycie w muzeum odbyła się pierwsza część gry miejskiej. Uczestnicy wzięli udział w TRInO. W połowie gry odwiedzili Muzeum Marcepanów, gdzie własnoręcznie ucierali i ubijali z migdałów marcepan. Wszystkim bardzo podobał się ta część wyjazdu. Na zakończenie, już na dworcu kolejowym w Piotrkowie, instruktorzy związali krąg. Przed nimi pozostała już tylko podróż powrotna. To był dobrze spędzony czas!

Podziękowania należą się zespołowi programowemu za przygotowanie wyjazdu! Wierzymy, że za rok wyjedzie nas na startówkę znacznie więcej!