Święto Pieczonego Ziemniaka 2019

W sobotę 12 października przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się startówka gromad zuchowych – doroczny Rajd Pieczonego Ziemniaka. W tym roku osiem gromad bawiło się na terenie Wawra. 

Świerszcz Skakar cieszył się na spotkanie z zuchami. Z tej okazji przygotował dla nich swój przysmak - pieczone ziemniaki. Niestety, wizyty zuchów przestraszyły się mieszkające w lesie chochliki. Nie chcąc dopuścić do spotkania Skakara z gromadami, chochliki zabrały mu ziemniaki. Zuchy, aby odzyskać ziemniaki i przekonać do siebie mieszkańców lasu, musiały wykonać trudne zadania. Na szczęście misja powiodła się i zuchy odzyskały ziemniaki. Mogły je zjeść na urokliwej Plaży Romantycznej po wyjęciu z płonącego ogniska. Na koniec rajdu - specjalnie dla chochlików i dla Skakara - zuchy zaśpiewały piosenkę namiestnictwa. Wybrzmiały również okrzyki gromad i rozdane zostały dyplomy za udział w rajdzie.

Nagrody oraz plakietki będą do odebrania na najbliższej zbiórce namiestnictwa, 22 października. Jak zwykle wszystkie zuchy bawiły się the best!

Tegoroczny rajd zorganizowała kadra z Hufca Wawer: pwd. Maja Matuszewska, Kasia Babińska, Weronika Gołębiewska, Jakub Rawski ze 143 WGZ oraz 144 WGZ, współpracująca z namiestnictwem zuchowym naszego hufca już drugi rok. Organizatorom rajdu bardzo dziękujemy!