Drużyny NS zainaugurowały nowy rok harcerski

Szybko minął rok harcerski 2018/2019. Był bogaty w wydarzenia harcerskie. Zaświadcza  o tym strona internetowa Namiestnictwa Nieprzetartego Szlaku.

Rozpoczęcie roku w formie gry terenowej od kilkunastu lat weszło do kalendarza imprez NS. We wtorkowy chłodny poranek 24 września harcerki i harcerze z 10 drużyn NS naszego hufca i 5 z innych hufców stołecznych o godzinie 10.00 spotkali się na apelu na Rynku Starego Miasta, w czasie którego hm. Bożena Rudzińska omówiła przebieg gry terenowej „Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce”. Każdy patrol zaopatrzony w mapę staromiejskiej części Warszawy wyruszył na trasę. 

Na siedmiu punktach uczestnicy gry realizowali ciekawe zadania. Zwiedziliśmy Muzeum Warszawy. Na Gnojnej Górze, skąd roztacza się piękna panorama, mieliśmy okazję malować naszą praską stronę Warszawy. Oglądaliśmy Warszawę z wieży widokowej kościoła św. Anny, w fosie przy Barbakanie i Moście Gotyckim odbyły się zawody łucznicze, wykonywaliśmy też miecze i elementy zbroi rycerskich. W ogrodach zamkowych poszukiwaliśmy barw Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Grę zakończyło wręczenie dyplomów i wspólny krąg. Udane rozpoczęcie będzie gwarantem ciekawego i bogatego programowo nowego roku harcerskiego. Specjalne podziękowania kierujemy do instruktorów kręgu NIKE Chorągwi Stołecznej ZHP oraz instruktorów warszawskich hufców za ciekawie przeprowadzenia gry a także do Chorągwi za słodki poczęstunek i odznaki UNESCO.