Zuchy z Białorusi żegnają się z Ocyplem

Dobiega końca pobyt zuchów z Białorusi na kolonii w Ocyplu. Przez ponad dwa tygodnie czterdziestka dzieci bawiła się w rycerzy. W trakcie kolonii zuchy miały okazję zwiedzić tę część Polski. Miały też możliwość podszkolenia języka polskiego. Zajęcia przygotowywał i przeprowadzał hm. Adam Czetwertyński.  Nad całością wypoczynku czuwały phm. Daria Ciesielska i phm. Anna Bodzińska.

Podczas kolonii zuchy i harcerze z Białorusi odnosiły same sukcesy, między innymi zajęły wysokie miejsce w rywalizacji między wszystkimi drużynami kolonijnymi (a było ich osiem). Odniosły także kilka zwycięstw w trakcie obozowej olimpiady. Nie da się ukryć, że także ich występy wokalne na festiwalu kulturalnym wzbudziły powszechny zachwyt. Uczestnikom kolonii szczególnie przypadły do gustu wykonania „Pałacyku Michla” i piosenki „Zielona wyspa”. Odbiór obu piosenek wzmocniło zaangażowanie jednej z pań opiekunek, która okazała się nauczycielką muzyki, i która porwała tłumy.

Cała kolonia w jednolitych koszulkach z pięknym orłem na piersiach wyglądała imponująco.

Senat
Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku