Kolonia namiestnictwa zuchowego

Blisko 150 uczestników i ponad 20 osób kadry bierze udział w tegorocznej kolonii zuchowej namiestnictwa zuchowego, która rozpoczęła się w sobotę w ośrodku kolonijnym w Ocyplu. Do Słonecznej Republiki zawitali przedstawiciele większości gromad zuchowych działających w naszym namiestnictwie. Przed nimi dwa tygodnie pełne nowych wyzwań i przygód.

Tegorocznym tematem kolonii jest indiańska wioska Wakan Tanka. Wódz Wściekły Drób wraz z małżonkiem Latającym Pingwinem i dziećmi Proroczym Okiem i Żelazną Pięścią zwrócili się z prośbą o pomoc. Blade twarze porwały pupilka wioski - bizona Boba. Do wodza dotarły pierwsze sygnały, które wskazują na obecność zwierzęcia właśnie w Ocyplu.

Na ratunek Boba do Słonecznej Republiki przybyli: rozbitkowie z Księgi Dżungli, mieszkańcy wioski Shreka, kowboje z Colorado, podróżnicy dookoła świata, rodzina Coco, bogowie z Olimpu, Zwierzogród. Obecni są też uczestnicy kursu drużynowych gromad zuchowych, którzy wspierają poszukiwania, a także sami poznają wiedzę, jak dobrze prowadzić gromadę zuchową.

Wczoraj oficjalnie rozpoczęła się kolonia. Przed uczestnikami jeszcze wiele wydarzeń. Każda z drużyn kolonijnych ma odrębny interesujący program, a poza tym zuchy uczestniczyć będą między innymi we wspólnym festiwalu, wycieczce do krainy niespodzianek i w kinie pod chmurką. Życzymy im, aby pogoda dopisywała.