Zgrupowanie nad jez. Lubowisko

Już tylko kilka dni pozostało do zakończenia hufcowego zgrupowania w Stanicy Kaszubskiej. Od 6 lipca blisko 200 uczestników przeżywa letnią przygodę w Stężycy nad jez. Lubowisko. Jak to zwykle bywa, na obozie dzieje się wiele!

Tegorocznej organizacji obozu podjęły się phm. Julita Przesmycka i pwd. Karolina Kucharska. W pocie czoła pracowły, aby obóz był ciekawy, pełen przygód, ale też i bezpieczny! Jeśli komuś wydaje się, że organizacja takiego wyjazdu to niewiele, zachęcamy do próby przygotowania obozu! To nie tylko ustalenie szczegółów wyjazdu, zamówienie przejazdu, zatrudnienie kadry gospodarczej, spotkania z kadrą poszczególnych obozów. Na szczęście, jak donoszą nasi informatorzy, jest ciekawie i wszyscy świetnie się bawią.

Za uczestnikami olimpiada, podczas której sprawdzali swoją sprawność fizyczną. Wszyscy harcerze są też po rajdach, czyli trzydniowych wyjazdach poza obóz, podczas których zwiedzali okoliczne atrakcyjne miejsca. Wczoraj po lesie roznosiły się harcerskie śpiewy, gdyż odbywał się festiwal. Przed uczestnikami jeszcze kilka dni. Życzymy, aby ten czas dalej przebiegał atrakcyjnie i bezpiecznie.

Zgrupowanie obozów nad jez. Lubowisko jest największą tegoroczną formą akcji letniej naszego hufca. Bierze w niej udział około 200 osób z następujących szczepów i środowisk: 31 WDHiGZ im. Alka Dawidowskiego, 32 WDHiGZ im. Stanisława Sieradzkiego "Śwista", 160 WDHiGZ im. Marii Skłodowskiej-Curie, 211 WDHiGZ im. kpt. Stanisława Jankowskiego „Agatona”, 295 WDHiGZ im. Szarych Szeregów, 297 WDH Luna, 420 WDHiGZ im. pułku AK Baszta.