Rozpoczęliśmy akcję letnią

Trwa Harcerska Akcja Letnia naszego hufca. Za nami obóz 295 WDH Wataha, udział wędrowników ze Szczepu 32 WDHiGZ im. Stanisława Sieradzkiego „Śwista” w Rajdzie Odkrywców, trwa zgrupowanie hufca w Stężycy, obóz 296 WWDH Wir, a przed nami jeszcze kilka wyjazdów.

Na przełomie czerwca i lipca harcerze starsi ze Szczepu 295 WDHiGZ im. Szarych Szeregów przemierzali malownicze Kociewie. Każdego dnia mieli okazję poznać bogactwo flory i fauny tego regionu. Nie mogli ominąć perły Kociewia, czyli Ocypla, a w nim naszego hufcowego ośrodka „Słonecznej Republiki”. Harcerze przez ten czas wędrowali, pływali na kajakach, zażywali kąpieli słonecznych, tych wodnych też, a przy okazji mieli czas na rozmowy o swojej drużynie, o swoim rozwoju i o możliwych polach służby. Przez Kociewie harcerzy prowadziła pwd. Dagmara Schulta wraz z najmniejszym wędrownikiem hufca Leonem. 

W pierwszych dniach lipca wędrownicy Szczepu 32 WDHiGZ im. Stanisława Sieradzkiego „Śwista” wybrali się na Rajd Odkrywców. Przez prawie tydzień przemierzali Podlasie poznając jego uroki. Podczas wyjazdu poznali nie tylko rejon, ale też grono wędrowników z całego kraju. Jak sami mówią, na pewno nie zapomną tego wyjazdu, będą go dobrze wspominać. Nad całością wyjazdu pieczę miała pwd. Karolina Kucharska.

W sobotę 6 lipca blisko 200 uczestników i kadry ruszyło na hufcowe zgrupowanie obozów, które w tym roku dotarło do Stężycy, do Stanicy Kaszubskiej. Pod wodzą phm. Julity Przesmyckiej i pwd. Karoliny Kucharskiej trwa budowa obozów i wystroju zgrupowania. Dochodzą do nas sygnały, że pogoda im nie sprzyja, ale wiemy, że dzielnie walczą i się nie poddają.

Po mazurskich jeziorach pływają nasi wodniacy. Poza zdobywaniem sprawności i kolejnych stopni mają okazję spojrzeć na polską ziemię z trochę innej strony. Wyprawą dowodzi Edyta Rebajn.

Kolejne wyjazdy już wkrótce. W czwartek ruszają harcerze starsi szczepów 32 WDHiGZ im. Stanisława Sieradzkiego, 160 WDHiGZ im. Marii Skłodowskiej-Curie i 420 WDHiGZ im. Pułku AK Baszta. W tym roku przemierzać będą Kociewie i Kaszuby. W sierpniu na swoją kolonię do Słonecznej Republiki wyjedzie namiestnictwo zuchowe „Praski Świerszcz”. Swoje wyjazdy planują też harcerze 112 WDH Czirokezi, Szczepu 288 WDHiGZ im. Kornela Makuszyńskiego i harcerze z drużyn Nieprzetartego Szlaku. O ich wyjazdach również postaramy się napisać krótką relację.

Życzymy wszystkim, aby akcja letnia była bezpieczna, a po powrocie do Warszawy każdy miał o czym opowiadać.