Kadrowe zakończenie roku

We wtorek 18 czerwca na plaży nad Wisłą odbyło się kadrowe zakończenie roku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele większości środowisk. Podczas zakończenia uczestnicy mieli okazję zagrać w grę „Węże i drabiny”, porozmawiać o hufcu, omówić sprawy namiestnictw, dowiedzieć się, kto zdobył tytuł drużynowego roku, a na sam koniec spożyć wspólnie posiłek. Nad całością pieczę sprawował zespół programowy. Nawet chmary komarów nie były w stanie zepsuć tego spotkania!

Po rozpaleniu ogniska i odśpiewaniu piosenki uczestnicy w szczepowych patrolach rozegrali grę „Węże i drabiny”. Na planszy poza zwykłymi polami czekały pola różowe (zadania), pola pomarańczowe (pytania) oraz pola zielona, na których można było zdobyć pieniądze. Zadania i pytania były wyjątkowo trudne. Sprawdzały nie tylko wiedzę uczestników na temat działań hufca, ale też sprawność fizyczną. Dodatkowo można było trafić na pole z drabiną lub z wężem. Te pierwsze powodowały przeniesienie na wyższe pola, te drugie powodowały spadek na pola wcześniejsze. Śmiechom nie było końca.

Po rozrywce dla ciała przyszedł czas na rozgrzanie umysłów. Uczestnicy wzięli udział w czterech dyskusjach, podczas których mogli porozmawiać o kształceniu w hufcu i o programie hufca. Informacje zdobyte podczas tych spotkań na pewno przydadzą się przy pisaniu programu hufca i programu poszczególnych zespołów.

Następnie uczestnicy spotkania poznali wyniki kategoryzacji namiestnictw i zdobywców tytułów drużynowego roku. W namiestnictwie zuchowym została nim Aleksandra Duchnowska (295 WGZ Obieżyświaty), a w namiestnictwie harcerskim Michał Święcicki (420 WDH Omaha). Serdecznie gratulujemy!

Na koniec uczestnicy mieli możliwość wspólnie spożyć przygotowany posiłek. Podczas konsumpcji był czas na rozmowy, śpiewy. Tak zakończyliśmy kolejny rok. Przed nami jeszcze ostatnie posiedzenie komisji stopni instruktorskich, a po nim akcja letnia. Życzymy wszystkim bezpiecznych wyjazdów, pełnych przygód, wyzwań i nowych znajomości.