Reprezentacja hufca na InterCampie

Od 7 do 10 czerwca 48 osób z naszego hufca uczestniczyło w międzynarodowym zlocie skautów InterCamp, który w tym roku odbywał się w Holandii. W zlocie udział wzięli harcerze z 32 WDSH „Anomalia”; 211 WDSH „Potok”; 295 WDSH „Wataha”; 420 WDH „Omaha” oraz 4 osoby IST. Przez 3 dni mieli okazję zwiedzić Berlin, poznać nowych skautów, wziąć udział w grach, wybrać się na wędrówkę z zadaniami po okolicy i parku narodowym, spróbować różnych smaków podczas Street Food Festivalu oraz potańczyć z DJ Rene. 

Decyzję o wyjeździe harcerze musieli podjąć już w listopadzie 2018 r. Po zgłoszeniu musieli wykonać zadanie związane z hasłem tegorocznego zlotu (Be a part of nature). Na szczęście wszystkim zgłoszonym przez nasz hufiec drużynom udało się pomyślnie przejść kwalifikację. I tak po załatwieniu ekwipunku, skompletowaniu dokumentów i sprzętu stawili się w czwartkowy wieczór na placu Bankowym, by wyruszyć na holenderską przygodę. Podczas podróży było kilka postojów, w tym w stolicy Niemiec - Berlinie - gdzie chociaż przez chwilę uczestnicy mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki miasta. 

Zaraz po przyjeździe harcerze zabrali się za rozstawianie namiotów. Później kilka chwil dla reprezentacji i można było iść spać. Drugi dzień rozpoczął się od ceremonii otwarcia. Później było już tylko lepiej. Gry, zabawy, wędrówki, wspólne tańce i śpiewy. Idealnie było!

Harcerze mieli także okazję w czasie wolnym na swopping, czyli wymianę plakietek i chust między sobą. Zmęczeni wrócili do domów z myślą, że chcieliby jeszcze raz wziąć udział w InterCampie. Już za rok odbędzie się kolejna edycja, i to w Wielkiej Brytanii! Nie może tam nikogo zabraknąć!

pwd. Gabriela Lassota