Order Uśmiechu i młodzi artyści NS

10 czerwca zuchy, harcerki, harcerze, instruktorzy z Namiestnictwa NS oraz liczne grono przyjaciół zgromadziło się w Wawerskim Centrum Kultury na finale XXXVI Przeglądu Działalności Artystycznej Środowisk NS "Z przyjaciółmi można więcej". W tym roku nic nie było tak jak zawsze.

Po uroczystym powitaniu gości przez hm. Adama Sikonia na scenie pojawił się Artur Chamski – aktor i piosenkarz związany z teatrem Buffo. Jego dynamiczne piosenki, znakomity kontakt z widownią i urok osobisty spowodowały, że publiczność bawiła się doskonale.

Następnie nastąpiło odznaczenie Orderem Uśmiechu prof. dr hab. n. med. Anny Dobrzańskiej, która od 23 lat czynnie uczestniczy w pracach Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, a od 6 lat jej przewodniczy. Order wręczył w asyście harcerek i harcerzy ze Szczepu 419 WDHiGZ NS kanclerz kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak. Uroczystą prezentację przygotował rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka, zaś laudację wygłosiły druhny Kasia z 419 WDHiGZ i Wiktoria z 255 WDH. Anna Dobrzańska otrzymała order o numerze 1030. Po przypięciu odznaczenia Kanclerz pasował panią Annę czerwoną różą na Kawalera Orderu i zgodnie z tradycją pani Profesor wypiła bez krzywienia się kielich z sokiem cytrynowym. Dh Adam wręczył Jej 18 czerwonych róż – tyle, ile jest środowisk w naszym  namiestnictwie. Życzeniom, gratulacjom i wspólnym zdjęciom nie było końca.

Następnym uroczystym punktem programu było wręczenie odznaczeń z okazji 35-lecia Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski. Między innymi hm. Aleksandra Klimczak wręczyła Brązowy Krzyż "Za Zasługi dla ZHP” phm. Tamarze Uliasz.

Druh Adam podsumował wyniki tegorocznych konkursów Przeglądu Działalności Artstycznej Środowisk NS. Wzięło w nim udział 588 zuchów, harcerek, harcerzy i naszych kolegów niezrzeszonych w ZHP. W trakcie uroczystości uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i nagrody. W tej części programu wystąpiły zuchy i harcerze z 425 i 255.

W programie znalazło się też miejsce na podanie wyników współzawodnictwa drużyn w roku harcerskim 2018/2019. I miejsce zajęła 161 WDH, II miejsce przypadło ex aequo 255 i 419 WDH, a III miejsce - 426 WDH.

Imprezę zakończył krótki recital fortepianowy Igora Stawiereja.

Od 13 lat podsumowanie przeglądu współorganizuje z nami Stołeczna Estrada. Ponad 650 nagród ufundowały liczne instytucje oraz osoby prywatne.