Dwa dni Przeglądu Działalności Artystycznej Drużyn NS

Tegoroczny przegląd przebiegał pod hasłem "Z przyjaciółmi  można więcej" i związany jest z kwietniowymi obchodami 35-lecia Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, która wraz z innymi osobami wspiera działalność drużyn Nieprzetartego Szlaku.

 

W konkursie plastycznym "Moje najpiękniejsze harcerskie wspomnienia" i "Podarunek dla przyjaciela" wzięło udział ponad 380 uczestników. Pięknie wykonane prace ocenialiśmy 1 kwietnia. Będą one podziękowaniem dla naszych przyjaciół w trakcie uroczystej wieczornicy z okazji 35-lecia Rady w dniu 25 kwietnia. 

 

Szkoła przy ul. Weterynaryjnej rozbrzmiewała 2 kwietnia śpiewem i muzyką. W konkursie tańca, wokalnym, muzycznym i teatralnym wystąpiło 19 zespołów – łącznie 194 młodych artystów. Wspólnie z harcerkami i harcerzami naszego hufca bawiła się 150 Gromada Zuchowa oraz 53 Drużyna Harcerska z Pęcher i 1 Drużyna Harcerska z Trzcianki. Bawili się też nasi rówieśnicy niezrzeszeni w ZHP z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ignacowie, Ośrodka "Caritas" Diecezji Warszawsko-Praskiej, Fundacji "Chata z pomysłami", Katolickiego Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych – Ogniska "Mokotów". Podsumowanie przeglądu, niespodzianki, nagrody, występy i dyplomy planujemy na dzień 11 czerwca br.

 

Szkoda, że mimo zaproszenia nie bawią się z członkami środowisk NS pozostali harcerze i zuchy z drużyn naszego hufca.

 

(as)