Marcowe spotkanie komisji stopni instruktorskich

W czwartek 14 marca spotkała się komisja stopni instruktorskich. W posiedzeniu uczestniczyli prawie wszyscy członkowie komisji oraz dwie druhny praktykantki. Na spotkanie stawiły się cztery osoby. Dwie rozmawiały o swoich próbach przewodnikowskich, dwie o podharcmistrzowskich.

Jako pierwsza na posiedzeniu pojawiła się Temida Markiewicz (420 WDHiGZ), która zaprezentowała członkom komisji swoją kartę próby przewodnikowskiej. Obecni instruktorzy z zaciekawieniem zapoznali się z proponowanymi zadaniami. Po serii pytań i wyczerpujących odpowiedziach członkowie komisji postanowili poprosić Temidę o poprawienie karty próby. Wniosek o otwarcie zostanie przekazany komendantce hufca po zaakceptowaniu poprawionej karty. Jako drugi pojawił się Kamil Strzelecki (430 WDH NS), który opowiedział członkom komisji o zrealizowanych do tej pory zadaniach próby przewodnikowskiej. Komisja bardzo pozytywnie odebrała przedstawione przez Kamila treści. Z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem wsłuchiwała się w opowieści o pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Przed Kamilem jeszcze kilka zadań, w tym ocena zbiórki przez czołnka komisji na zbiórce.

W drugiej połowie spotkania komisja rozmawiała o dwóch prowadzonych już próbach podharcmistrzowskich. Jako pierwsza o swojej próbie opowiedziała pwd. Matylda Kuczyńska (160 WDHiGZ), która zaproponowała też zmianę trzech punktów swojej próby. Członkowie komisji nie przystali na wszystkie zmiany i poprosili o poprawienie jednego punktu. Drugą osobą z realizowaną próbą podharcmistrzowską była pwd. Dagmara Schulta (295 WDHiGZ), która na posiedzenie dotarła ze swoim małym synkiem. Malec skutecznie zajął uwagę opiekuna próby. Dagmara opowiedziała członkom komisji o zrealizowanych zadaniach.

Kolejne posiedzenie już 11 kwietnia. Przypominamy, że w związku z awarią umównika należy dostępne terminy rezerwować mailowo. Szczegóły o sposobie rezerwacji terminu znajdziecie na podstronie komisji.