Phm. Ewa Staszewska (1959 - 2019)

7 marca br. odeszła na wieczną wartę phm. Ewa Staszewska, wieloletnia instruktorka naszego hufca. Działalność instruktorską rozpoczęła jako drużynowa 22 Warszawskiej Drużyny Zuchowej „Muchomorki”  przy Szkole Podstawowej nr 60 w Warszawie. Pełniła funkcję namiestniczki drużyn zuchowych i komendantki Kręgu Zuchowego „Praskie Świerszcze” (1982-1985) oraz członkini rady i komendy hufca. Komendantka kursu drużynowych zuchowych, ośmiokrotnie drużynowa drużyny kolonijnej a także komendantka kolonii zuchowej w Ocyplu. Wpisana do Honorowej Złotej Księgi Zasłużonych dla Hufca Praga-Południe.

Do ostatnich dni aktywna członkini Instruktorskiego Kręgu Pokoleń „Romanosy”. Zawsze pełna życia, niezwykle energiczna, buntownicza, ale bardzo serdeczna i przyjacielska, niosąca pomoc innym w trudnych sytuacjach życiowych.

Pożegnamy druhnę Ewę 18 marca br. (poniedziałek) o godz. 11.00 w kaplicy cmentarza na Marysinie Wawerskim, ul. Korkowa 152. 

 

IKP „Romanosy”