60 Rajd Olszynka Grochowska

Podczas ostatniego weekendu odbył się jubileuszowy 60. Rajd Olszynka Grochowska, w którym wzięło udział ponad 700 uczestników - głównie zuchów i harcerzy z naszego hufca. 

Organizatorzy zapewnili wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń na sześciu fabularyzowanych trasach. W sumie rajd trwał 3 dni – zaczął się w piątek i zakończył się dopiero o 8.00 rano w niedzielę po całonocnej Podchorążówce, czyli trasie dla wędrowników i kadry.

 

Uczestnicy zmierzyli się z najróżniejszymi zadaniami. Zuchy pomogły Kossakowi odmalować postacie z jego obrazu, przedstawiającego bitwę pod Olszynką Grochowską, zbierając informacje dotyczące bohaterów, takich jak gen. Józef Szembek czy gen. Józef Dwernicki. Harcerze odtwarzali wydarzenia, które miały miejsce podczas bitwy, a także poznali powojenne losy dwóch żołnierzy: Karola Kaczkowskiego i Sławomira Jastrzębowskiego. Najstarsi uczestnicy szukali zaginionego obrazu „Dama z gronostajem”. Na szczęście wszystkie zadania udało się wykonać!

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok!

 

Cały sztab rajdu spisał się na medal, ale największe podziękowania należą się komendantom tras: phm. Zuzannie Pacholczyk, pwd. Agacie Plewie, pwd. Karolinie Kucharskiej, ćw. Marcinowi Czajce i phm. Tamarze Uliasz, a w szczególności komendantce rajdu phm. Julicie Przesmyckiej.  

Cel został osiągnięty - wszyscy uczestnicy poznali historię bitwy i świetnie się przy tym bawili!