Teatralna zbiórka namiestnictwa zuchowego

Wyjątkowo w poniedziałek 25 lutego w siedzibie hufca spotkała się kadra namiestnictwa zuchowego. Chociaż w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele tylko czterech gromad, to i tak zabawa była przednia. Tym razem zbiórka dotyczyła jednej z form pracy, jaką jest teatr zuchowy.

Na początku spotkania uczestnicy poznali, czym jest teatr zuchowy, na jakie rodzaje możemy go podzielić i kiedy najlepiej z niego korzystać. Następnie kadra wcieliła w życie wcześniej poznaną wiedzę. Najpierw treningowi poddana została dykcja uczestników zbiórki. Każdy musiał przeczytać wiersz o zwierzęciu. Nie były to jednak zwykłe rymowanki, a takie wymagające skupienia i dobrej wymowy. Później uczestnicy przedstawiali swoje emocje. Najpierw wyrazili malując je na balonach, a później musieli przedstawić je na sobie. Kolejnym zadaniem było przygotowanie szybkiej scenki do dwóch znanych polakich wierszy: „Lokomotywy” i „Na straganie”. Ostatnim, a zarazem najważniejszym zadaniem było przygotowanie i pokazanie przedstawienia. W treści musiały znaleźć się słowa, które uczestnicy sami wymyślili. I tak poznaliśmy historię o grupie harcerzy, która przez tajemniczy portal dostała się do Jerozolimy, skąd powrocić mogła jedynie w pralce, której działanie uruchomiły arbuz i jajka.

To była udana zbiórka. Najbliższe spotkanie gromad zuchowych na Olszynce!