Spotkała się redakcja "Praskiego Świerszcza"

Po wydaniu 50 numerów naszego hufcowego miesięcznika w gościnnym lokalu przy ul. Skaryszewskiej 10 po raz pierwszy w swej historii spotkała się redakcja "Praskiego Świerszcza". Zebrani serdecznie podziękowali naczelnemu redaktorowi hm. Jackowi Czajce za trud, zapał i poświęcenie włożone w kierowanie pismem. Rozmawiano o profilu "Świerszcza", jakości tekstów, poszukiwaniu nowych autorów i nowych tematów.

Potwierdzono, że głównym zadaniem jest polepszanie jakości pracy naszych środowisk i dokumentowanie ich osiągnięć. Autorzy nadal nie powinni uciekać przed pokazywaniem naszych niedociągnięć, proponując przy tym drogi poprawy. Zaproponowano nowe formy, między innymi wywiady z naszymi instruktorami i spisywanie ich przygód i przeżyć z harcerskich szlaków.

Redakcja będzie się spotykać systematycznie, aby sumować zawartość kolejnych numerów i planować kolejne. W spotkaniu redakcji wzięli udział: hm. Jacek Czajka, hm. Róża Karwecka, phm. Marta Czajka, hm. Adam Czetwertyński, hm. Stanisław Matysiak i phm. Jan "Hebel" Korkosz.