Kurs drużynowych Wakan Tanka 2019

Od soboty 2 lutego trwa kurs drużynowych harcerskich i starszoharcerskich "Wakan Tanka 2019". Bierze w nim udział 12 kursantów z różnych hufców (Hufiec Praga-Południe, Hufiec Wawer, Hufiec Legionowo, Hufiec Piaseczno, Hufiec Grodzisk Mazowiecki, Hufiec Białystok), a nawet chorągwi (Chorągiew Stołeczna i Chorągiew Białostocka). 

W indiańskiej wiosce przyszli drużynowi poznają tajniki prowadzenia dobrej drużyny. Wiedzą już m.in., jak działa metodyka, jakie formy pracy mogą stosować i kim tak właściwie jest drużynowy. Przed nimi jeszcze nowe wyzwania i niedospane noce, spędzone na dyskusjach i tworzeniu prac kursowych. 

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności poprawią jakość pracy drużyn harcerskich i starszoharcerskich w naszej organizacji. Pierwszy biwak kończy się w sobotę 9 lutego, ale to nie koniec naszej wspólnej przygody i wyzwań. Widzimy się na zbiórkach wizytowanych oraz w maju na biwaku kończącym kurs.