Zimowisko hufca

Trwa akcja zimowa hufca w Ochotnicy Górnej. Zuchy i harcerze pod czujnym okiem kadry uczą się w szkole magii i czarodziejstwa. Aby zostać czarodziejami, przejdą szereg prób i testów. Uczestnicy nie zapominają o rozwoju fizycznym. Pogoda im sprzyja, dzięki czemu mogą szusować na pobliskich stokach.

W zimowisku uczestniczą zuchy i harcerze ze szczepów 32 WDHiGZ, 160 WDHiGZ, 295 WDHiGZ oraz drużyn 296 WWDH i 297 WDH. Nad całością czuwa kadra i instruktorzy z różnych środowisk hufca. Na miejscu jest też Komendantka Hufca. Uczestnicy niedawno zdobyli Palenicę koło Szczawnicy. Przed nami jeszcze wiele nowych umiejętności do zdobycia.

W planach mamy zwiedzanie zamku w Niedzicy, term chochołowskich, muzeum górali i zbójników w Rabce Zdroju, chaty garncarskiej, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe naczynie. Wybierzemy się też do parku linowego w Rytrze oraz głównej siedziby GOPR, gdzie dowiemy się o zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać w górach. Dzieje się dużo, a będzie się działo jeszcze więcej.