Zakupowa gra kadry namiestnictwa zuchowego

We wtorek 22 stycznia odbyła się kolejna zbiórka kadry namiestnictwa zuchowego. Na spotkanie stawiła się cała rada namiestnictwa oraz przedstawiciele gromad. W sumie w grze i rozmowie udział wzięło 15 osób.

Zbiórka rozpoczęła się od gry w jednym z gocławskich centrów handlowych. Uczestnicy podzieleni na patrole musieli odnaleźć świerszcza Skakara, który ukrył się na terenie hali sprzedażowej. Poszukiwania były zacięte. Uczestnicy wkładali wiele wysiłku w odnajdowanie świerszcza. W razie niepowodzenia mogli prosić o pomoc namiestniczkę. Podpowiedzi nie były jednak bezpłatne. Patrole musiały wykonać nietypowe zdjęcie z działu, w którym akurat przebywały. Poza poszukiwaniami na uczestników czekały ekstra świerszcze, czyli misje specjalne. I tak do wykonania był teatrzyk w dziale zabawkowym, film z poradą ogrodniczą i oświadczyny wobec uczestnika z drugiego patrolu. Śmiechom nie było końca.

Druga część poświęcona była na rozmowy kadry. Uczestnicy mówili co dobrego i złego dzieje się w ich gromadach. Kadra miała okazję wymienić się poradami i uwagami. Rozmowy zeszły także na tegoroczną kolonię. Kolonia namiestnictwa odbędzie się od 3 do 18 sierpnia w Słonecznej Republice, w Ocyplu. Namiestniczka przypomniała kadrze o zgłoszeniach na 60. Rajd Olszynka Grochowska, który odbędzie się w drugi weekend marca. Ważne, aby każda gromada wystawiła co najmniej jednego punktowego.