Zebraliśmy ponad 120 tysięcy zł na WOŚP

13 stycznia w całej Polsce odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sztabie organizowanym przez nasz hufiec we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe oraz Centrum Promocji Kultury stu pięćdziesięciu wolontariuszy oraz osoby uczestniczące w licytacjach zebrały łącznie ponad 120 tys. zł.  

Tegoroczny WOŚP w sztabie był pełen atrakcji. Przede wszystkim mogliśmy zobaczyć wielu niesamowitych artystów na dużej scenie CPK. Dla najmłodszych wystąpił teatrzyk „Igraszka”, dla młodzieży i dorosłych były to koncerty wokalistów oraz zespołów. Dodatkowo została przygotowana loteria fantowa, kawiarenka, escape box, kącik plastyczny dla dzieci, koło fortuny, planszówki, gry podwórkowe i fotobudka. Atrakcje cieszyły się dużą popularnością, a co najważniejsze - cały zysk z nich zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Atrakcją wieczoru była licytacja projektu muralu autorstwa Tytusa Brzozowskiego, która wywołała wiele emocji i przyniosła znaczącą wpłatę na rzecz 27 finału. Na zakończenie goście obejrzeli spektakularny pokaz laserowy oraz wzięli udział w koncercie chóru Agaty Steczkowskiej.

Dziękuję wszystkim, którzy czy to przed finałem, czy juz w trakcie, poświęcili swój czas i energię, żeby całe wydarzenie stało na najwyższym poziomie - Julita, Karolina, Marta, Daria, Ola, Piotrek, Bartek, Wiola, Michał, Piotrek, Karolina, Marta, Ola, Kuba, Kinga, Stasiek, Krystyna oraz wszyscy zaangażowani harcerze z hufca i ze szczepu 147 WDHiGZ - bez Was nic by się nie zadziało. 

Do zobaczenia za rok!
pwd. Agata Plewa