Grudniowa rada szczepowych w świetle latarki

We wtorek 4 grudnia po raz ostatni w tym roku kalendarzowym spotkała się rada szczepowych. Spotkanie po raz pierwszy odbyło się w nowej siedzibie hufca przy ul. Samolotowej 2. W radzie uczestniczyli komendanci szczepów: 32 WDHiGZ, 160 WDHiGZ, 211 WDHiGZ, 295 WDHiGZ, 420 WDHiGZ, drużynowi: 32 WDH Wanta, 288 WDH Watra, 293 WDH NS Różana Piechota, 296 WWDH Wir, namiestnik drużyn NS, instruktor szczepu 420 WDHiGZ, członkowie komendy hufca i komendantka hufca.

Spotkanie rozpoczęła zastępczyni komendantki hufca hm. Aneta Chabowska-Wachowicz, która przedstawiła zebranym informacje o środkach, które poszczególne środowiska pozyskały w ramach 1%. Następnie zebrani rozmawiali o zagospodarowaniu nowych pomieszczeń. Wspólnie podjęli decyzje o organizacji warsztatu, w który zaangażowani będą chętni instruktorzy i kadra środowisk. Celem warsztatu będzie stworzenie planu remontu i wyposażenia poszczególnych pomieszczeń.

Do zebranych dołączyła komendantka hufca, która przejęła prowadzenie spotkania i poinformowała o zmianie sposobu pracy księgowości chorągwi. Od nowego roku chorągiew rozwiązuje współpracę z biurem księgowym i powraca do zatrudnienia własnych księgowych. Kolejnym tematem były składki. Komenda hufca przypomina, że wszyscy instruktorzy i osoby pełniące funkcje instruktorskie składki opłacają bezpośrednio na konto składek. Po komendantce głos zabrała pwd. Agata Plewa, szefowa hufcowego sztabu WOŚP, która przypomniała o trwającej rekrutacji na wolontariuszy.

Kolejnym tematem była nasza stara siedziba. Zastępczyni komendantki hufca poinformowała, że komenda hufca prowadzi rozmowy z przedstawicielami miasta. Lokal został przekazany, oddane zostały też klucze. Komendantka zachęciła zebranych do udziału w zimowisku hufca. Szczegóły można znaleźć na stronie hufca. Uczestnicy spotkania rozmawiali także o przyszłorocznej akcji letniej. Hufiec ma zarezerwowane na dwa miesiące miejsce nad jez. Słonym. W planach jest stworzenie dwóch zgrupowań. Sierpniowe najpewniej poprowadzi phm. Marlena Osińska. Na koniec uczestnicy rozmawiali o wigilii hufca. Wspólnie podjęli decyzje, aby było to spotkanie w nowej siedzibie hufca, na które potrawy przyniosą uczestniczące w nim osoby. 

Całe spotkanie odbyło się przy blasku latarki, na Samolotowej nie ma jeszcze prądu. Kolejna rada w styczniu, oby już przy świetle żarówek.

Tagi (kategorie):