Podzielmy się opłatkiem
wigilia hufca
Zachęcamy do przynoszenia domowych pyszności i lampionów na Betlejemskie Światło Pokoju
Odwiedź nas w Ocyplu
Poznaj Ośrodek Kolonijny Hufca ZHP Praga-Południe. „SŁONECZNA REPUBLIKA” to 6 ha ogrodzonego, monitorowanego, w dużej części zalesionego terenu nad jeziorem Ocypel Wielki.

Wielka zbiórka mikołajkowa

Miniony weekend zaczęliśmy w piątek 6 grudnia wspólną zbiórką mikołajkową, w której wzięły udział prawie wszystkie drużyny harcerskie i starszoharcerskie (do kompletu brakowało tylko przedstawicieli dwóch drużyn harcerskich i dwóch SH) naszego hufca! Ponad 120 harcerzy w 38 patrolach wyruszyło na pomoc św. Mikołajowi w odnalezieniu jego sań, które zostały ukradzione przez jego własne Elfy. Niestety nie udało nam się zdobyć numeru do Świętego, ale za to skompletowaliśmy dane do współrzędnych geograficznych z miejscem, gdzie Elfy ukryły sanie - i znów uratowaliśmy święta!

Szlachetna Paczka 2019

W miniony weekend, tj. 7-8.12.2019 r., w całej Polsce odbył się XIX finał Szlachetnej Paczki Stowarzyszenia Wiosna. Osoby (rodziny, grupy przyjaciół, różnorodne instytucje) kupują i zbierają rzeczy dla wybranej ubogiej rodziny. Darczyńcy wybierają tę rodzinę z wielkiej listy zamieszczanej na stronie stowarzyszenia. Znajduje się tam także informacja, co rodzinie jest najbardziej przydatne.

Grudniowa rada szczepowych

W pierwszy wtorek grudnia odbyła się kolejna rada szczepowych. Tym razem w spotkaniu udział wzięli komendanci szczepów 160 WDHiGZ, 211 WDHiGZ, 295 WDHiGZ, instruktorzy szczepów 32 WDHiGZ, 288 WDHiGZ, 420 WDHiGZ, drużynowa 296 WWDH "Wir", namiestnik Namiestnictwa drużyn Nieprzetartego Szlaku, przewodnicząca IKP "Romanosy", przewodniczący Sądu Harcerskiego. Spotkaniu przewodził komendant hufca, obecna była także zastępczyni ds. organizacyjnych.

Listopadowe spotkania w hufcu

30 listopada w siedzibie hufca odbyły się dwa spotkania dla kadry hufca. Podczas pierwszego phm. Justyna Piwowar opowiedziała o swoim udziale w seminarium Juliette Low, drugie natomiast było okazją poznania andrzejkowych tradycji. Podczas drugiego kadra hufca miała także okazję spotkać się i spędzić czas ze sobą.

Disco Harce NS 2019

26 listopada odbyła się kolejna edycja konkursu Disco Harce Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Impreza odbyła się po raz czwarty w gościnnych progach szkoły przy ul. Namysłowskiej 10 (podziękowania kierujemy do p. Dyrektor szkoły za umożliwienie zorganizowania zabawy).

Rocznica wybuchu powstania listopadowego

24 listopada odbyła się uroczystość obchodów 189 rocznicy wybuchu powstania listopadowego. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza to msza święta, która odbyła się o godz. 12.00 w kościele pw. św. Wacława przy ulicy Korkowej. Druga część, o godz. 14.00, to capstrzyk pod pomnikiem bitwy pod Olszynką Grochowską na końcu Alei Chwały.

Zapraszamy na zimowisko hufca

Jak co roku zapraszamy wszystkie harcerki i wszystkich harcerzy kochających białe szaleństwo na zimowisko hufca. Odbędzie się ono od 9 do 20 lutego 2020 r. w Białym Dunajcu pod Tatrami. Będziemy szusować po stokach narciarskich, wybierzemy się do Krakowa, odwiedzimy chochołowskie termy. W Zakopanem udamy się na harcerski zwiad, gdzie poznamy wiele nowych miejsc, kolejką linową wjedziemy na Gubałówkę, tam w Śnieżnym Labiryncie sprawdzimy naszą umiejętność pracy zespołowej. W regionalnej chacie w Murzasichlu wysłuchamy góralskiej gawędy.

Razem z harcerzami na Białorusi

W czasie minionego weekendu w dniach 15-17 listopada troje naszych instruktorów: phm. Anna Bodzińska, hm. Adam Czetwertyński, phm. Michał Kujawa oraz instruktorka GK ZHP hm. Jana Swinarska prowadzili w Grodnie cykl zajęć, w trakcie których podsumowaliśmy minioną akcję letnią (obóz w Stężycy i kolonia w Ocyplu), planowaliśmy współpracę, uczyliśmy młodą (i starszą) kadrę lepiej prowadzić drużyny i gromady.