To jeszcze nie koniec
29.10.2019 drugi dzień XVII Zjazdu Zwykłego Hufca
Odwiedź nas w Ocyplu
Poznaj Ośrodek Kolonijny Hufca ZHP Praga-Południe. „SŁONECZNA REPUBLIKA” to 6 hektarów ogrodzonego, monitorowanego, w dużej części zalesionego terenu nad jeziorem Ocypel Wielki. Zbudowaliśmy ją własnymi rękami a teraz organizujemy w niej kolonie i obozy n

Święto Pieczonego Ziemniaka 2019

W sobotę 12 października przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się startówka gromad zuchowych – doroczny Rajd Pieczonego Ziemniaka. W tym roku osiem gromad bawiło się na terenie Wawra. Świerszcz Skakar cieszył się na spotkanie z zuchami. Z tej okazji przygotował dla nich swój przysmak - pieczone ziemniaki.

Spotkanie poświęcone pamięci hm. Stefana Romanowskiego

W pierwszą rocznicę śmierci hm. Stefana Romanowskiego Rada Kręgu Instruktorskich Pokoleń „Romanosy” zaprasza całą kadrę hufca na spotkanie poświęcone Jego pamięci. Zbiórka 26 października 2019 r. (sobota) o godz. 17.15 przy głównej bramie Cmentarza Bródnowskiego od ul. św. Wincentego, skąd uczestnicy spotkania udadzą do grobu Komendanta, gdzie zapalą znicze, złożą kwiaty i minutą ciszy uczczą Jego pamięć.

Zapraszamy na Święto Pieczonego Ziemniaka

Namiestnictwo Zuchowe zaprasza wszystkie gromady zuchowe na coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka. Rajd odbędzie się 12.10.19 r. od godz. 10.00 na terenie Wawra. Zakończenie imprezy przewidywane jest na godzinę 14.30 w tej samej okolicy. Dokładne informacje dotyczące miejsca rozpoczęcia i zakończenia patrolowi otrzymają po zgłoszeniu patrolu. Patrol należy zgłosić poprzez poniższy formularz (załączony także w regulaminie rajdu).

Jesienny piknik na Gocławiu

7 października odbył się Jesienny Piknik Parafialny przy parafii św. Patryka. W tym roku współorganizatorem pikniku był Szczep 295 WDHiGZ im. Szarych Szeregów. W programie pikniku przewi-dziano niezliczone atrakcje: możliwość pogrania w gry planszowe, wspólne śpiewanki, konkursy muzyczne, pokazy taneczne i wiele więcej. Zadbano również o przygotowanie przepysznych ciast i dań na ciepło. Kadra szczepu uczyła uczestników pikniku udzielania pierwszej pomocy oraz zorganizowała gry dla dzieci.

XVII Zjazd Zwykły Hufca

W sobotę 5 października w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty odbył się XVII Zjazd Zwykły Hufca. Podczas zjazdu podziękowano ustępującej komendzie, wybrano nową komendę hufca, komisję rewizyjną i sąd harcerski. Delegaci przyjęli także nową strategię hufca. W związku z dużą liczbą uchwał zjazd został przerwany, druga część odbędzie się we wtorek 29 października.

Zbiórka wyborcza

W sobotę 5 października w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty odbyła się zbiórka wyborcza w celu wyboru delegata na Zjazd ZHP. Po burzliwej dyskusji uczestnicy spotkania ponownie wybrali hm. Kingę Żelechowską-Matysiak, która wraz z phm. Marcinem Jóźwiakiem (drugim z naszych delegatów na zjazd), hm. Karolem Gzylem (zastępcą naczelniczki ZHP) i hm. Krzysztofem Rudzińskim (członkiem Centralnej Komisji Rewizyjnej) będzie reprezentować nasz hufiec na XLI Nadzwyczajnym Zjeździe ZHP.

"Romanosy" w plenerze

W ostatni weekend września IKP „Romanosy” wybrał się na dwudniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie prastarej  stolicy Mazowsza, czyli Płocka, oraz skansenu Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej w Kłóbce.

W Płocku 24 uczestników wycieczki zwiedziło najpiękniejsze zabytki miasta, w tym katedrę z grobami królów polskich – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz Muzeum Secesji. W południe na płockim rynku wysłuchano hymnu i obejrzano pasowanie na rycerza.

Hm. Stanisław Matysiak komendantem Szczepu 211 WDHiGZ

W sobotę 28.09.2019 r. Szczep 211 WDHiGZ w trakcie biwaku rozpoczynającego rok harcerski obchodził swoje małe i ważne święto. Tego dnia po ośmiu latach służby komendant szczepu hm. Piotr Piskorski przekazał funkcję i sznur swemu zastępcy hm. Stanisławowi Matysiakowi. Druh Piotr swoją pracę komendanta rozpoczął roku 2011, rok po reaktywacji szczepu. W tym czasie środowisko 211 było zbiorowiskiem ludzi młodych, którzy mieli przed sobą jeden jasny cel - odbudować szczep.