Zapraszamy na 61 Rajd Olszynka Grochowska
Olszynka baner
Przekaż 1% podatku
Odwiedź nas w Ocyplu
Poznaj Ośrodek Kolonijny Hufca ZHP Praga-Południe. „SŁONECZNA REPUBLIKA” to 6 ha ogrodzonego, monitorowanego, w dużej części zalesionego terenu nad jeziorem Ocypel Wielki.

Dzień Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim

22 lutego obchodzimy rocznicę urodzin gen. Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Od 1926 r. to święto wszystkich skautek, a później także skautów, znane jako Dzień Myśli Braterskiej. Miliony członków organizacji harcerskich i skautowych przekazują sobie z tej okazji najlepsze życzenia i pozdrowienia. Tego dnia w Pałacu Prezydenckim odbywa się spotkanie z Protektorem Harcerstwa Prezydentem RP.

Zimowisko hufca

W czwartek zakończyło się zimowisko hufca. W tym roku kilkudziesięciu uczestników dotarło do Białego Dunajca. W trakcie wyjazdu zuchy pomagały Annie i Elsie, harcerze podróżowali w czasie, a harcerze starsi kręcili reality show. Jak zwykle podczas zimowiska uczestnicy mieli okazję szusować na stoku, poznać region, zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Zdaniem zuchów i harcerzy to był dobrze spędzony czas!

A na zimowisku zima

Od niedzieli 9 lutego trwa zimowisko hufca. W tegorocznej akcji zimowej w Białym Dunajcu udział biorą zuchy, harcerze i harcerze starsi ze szczepów 32 WDHiGZ,160 WDHiGZ oraz drużyn 296 WWDH „Wir” i 297 WDH „Luna”. Jest nas prawie 60 osób.

Przerwa zimowa

Informujemy, że w trakcie przerwy zimowej siedziba hufca będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt: w pierwszym tygodniu ferii z komendantem - piotr.piskorski@zhp.net.pl, w drugim tygodniu ferii z zastępczynią komendanta - anna.bodzinska@zhp.net.pl.

I wróciliśmy po roku - dyskoteka NS

I wróciliśmy. Na zaproszenie Namiestnictwa NS i Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski 6 lutego spotkaliśmy się w dyskotece EXPLOSIN CLUB - topowym młodzieżowym warszawskim klubie przy Wale Miedzeszyńskim. Ponad 160 uczestników – harcerek i harcerzy z drużyn NS - wspaniale bawiło się na dyskotece. Nie zabrakło konkursów, gier i zabaw.

Razem dla klimatu

W piątek 7 lutego w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe komendant hufca spotkał się z zastępczynią burmistrza Pragi-Południe Izabelą Szostak-Smith i rozmawiał o możliwości współpracy hufca i dzielnicy w ramach ochrony środowiska. Ponad godzinne spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Przed hufcem wiele ciekawych wyzwań.

Posiedzenie komisji stopni instruktorskich

W czwartek 6 lutego w siedzibie hufca obradowała komisja stopni instruktorskich. Na spotkanie przybyły dwie osoby, które rozmawiały z członkami komisji o swoich próbach przewodnikowskich. Pierwsza prezentowała realizację zadań, a druga program swojej próby.

Lutowa rada szczepowych

We wtorek 4 lutego odbyła się kolejna rada szczepowych. W spotkaniu wzięli udział wszyscy członkowie komendy hufca, komendanci szczepów, instruktorzy szczepów, namiestnik drużyn Nieprzetartego Szlaku, przewodnicząca IKP "Romanosy" i instruktorzy kręgu. Podczas rady omówione zostały najważniejsze sprawy hufca. Spotkaniu przewodniczył komendant hufca.